17:45

VIDEO FOTOGALERIE CM 2018: Uruguay vs Portugalia 2-1 / Dubla de senzatie a lui Cavani si calificarea n sferturi

Uruguay a continuat forma buna aratata in faza grupelor Campionatului Mondial si in confruntarea cu Portugalia campioana europeana en-titre), obtinand calificarea in sferturile de finala dupa o victorie cu 2-1. Golurile succesului echipei pregatite de Oscar Tabarez au fost semnate de Edinson Cavani, care a iesit de pe teren accidentat. Ramane de vazut daca jucatorul lui PSG se va recupera pana la ora meciului din sferturi, acolo unde Uruguay va da piept cu nationala Frantei. continuă pe Hotnews

LIVE Uruguay - Portugalia (21:00)

Urmariti live text in aceasta pagina, cu incepere de la ora 21:00, a doua optime de finala de la Cupa Mondiala, meciul Uruguay - Portugalia.

LIVE Uruguay - Portugalia in optimi la Cupa Mondiala. Deschidere rapida de scor

LIVE Uruguay - Portugalia in optimi la Cupa Mondiala. Seara lui Cavani!

Asa am trait Uruguay - Portugalia in optimi la Cupa Mondiala

Am transmis live text in aceasta pagina, cu incepere de la ora 21:00, a doua optime de finala de la Cupa Mondiala, meciul Uruguay - Portugalia.

Avancronica meciului Uruguay - Portugalia

Uruguay si Portugalia se infrunta, sambata seara, la Soci, pentru un loc in sferturile de finala la Cupa Mondiala.

LIVEText Uruguay vs Portugalia (de la ora 21:00) / Echipele de start

Al doilea meci din optimile de finala ale Campionatului Mondial din Rusia le aduce fata in fata pe Uruguay si Portugalia, campioana europeana en-titre. Confruntarea de la Soci se anunta a fi un extrem de interesanta si echilibrata, putand fi urmarita in direct pe TVR 1 si TVR HD si LiveText pe HotNews. ro, de la ora 21:00.

LIVEText Uruguay vs Portugalia 1-0 (Pauza) / 7' Cavani a deschis scorul

FINAL Uruguay vs Portugalia 2-1

CM 2018: Primele meciuri din optimi vor avea loc smbata - Franta vs Argentina si Uruguay vs Portugalia

Campionatul Mondial din Rusia si-a consumat faza grupelor, sambata urmand sa aiba loc primele confruntari din optimi. Primul duel al zilei aduce fata in fata doua foste campioane mondiale: Franta vs Argentina. in al doilea meci din seria optimilor, selectionata din Uruguay va da piept cu reprezentativa Portugaliei. Partidele vor putea fi urmarite in direct pe TVR 1 si TVR HD si LiveText pe HotNews. ro.

Cupa Mondiala 2018. Uruguay trimite acasa Portugalia lui Cristiano Ronaldo

Reprezentativa Uruguayului s-a calificat in optimile de finala ale Cupei Mondiale de fotbal din Rusia dupa ce a invins nationala Portugaliei, campioana europeana, cu scorul de 2-1 1-0), sambata seara, pe.

actualitate, 17:45