01:05

VIDEO Grecia - Coasta de Fildes 2-1/ Elenii se califica dramatic, in prelungirile partidei

Grecia a obtinut calificarea in optimile Campionatului Mondial de Fotbal in prelungirile partidei cu Coasta de Fildes, Samaras transformand o lovitura de la 11 metri s-a incheiat 2-1 pentru greci). In prima partida din faza eliminatorie, elenii se vor duela cu Costa Rica, surpriza de pana acum a turneului final. continuă pe Hotnews

CM 2014. VIDEO Grecia vs. Coasta de Fildes: 2-1. Elenii s-au calificat dupa un gol marcat din penalty, in ultimul minut

Selectionata Greciei a invins marti seara echipa Coastei de Fildes, cu scorul de 2-1, cel de-al doilea gol al elenilor fiind marcat in urma unui penalty, in prelungiri. Astfel, Grecia se califica in optimile de finala ale Campionatului Mondial de la Brazilia.

CM 2014. Grecia vs. Coasta de Fildes: 2-1. Elenii au schimbat finalul partidei dupa un gol marcat din penalty, in ultimul minut