12:30

VIDEO. Simona Halep a invins-o pe Kiki Bertens, la Roma: Ma simt foarte increzatoare!

Tenismena Simona Halep a invins-o pe jucatoarea olandeza Kiki Bertens, locul 20 WTA si cap de serie numarul 15, intr-o ora si 18 minute de joc, cu 7-5, 6-1, in turneul de la Roma. Romanca s-a calificat in finala. continuă pe România Liberă

LIVE Simona Halep contra Kiki Bertens in semifinale la Roma (sambata, 13:00)

Simona Halep evolueaza, sambata de la ora 13:00, pentru a treia oara in cariera in semifinalele turneului WTA de la Roma.

LIVE Simona Halep contra Kiki Bertens in semifinale la Roma

Asa am trait Simona Halep contra Kiki Bertens in semifinale la Roma

Simona Halep a evoluat, sambata de la ora 13:00, pentru a treia oara in cariera in semifinalele turneului WTA de la Roma.

VIDEO. Simona Halep s-a calificat in semifinalele turneului de la Roma

Tenismena Simona Halep, numarul patru mondial, s-a calificat, vineri, in semifinalele turneului WTA de la Roma, dotat cu premii totale de 2. 745 dolari, dupa ce a invins-o pe estoniana Anett Kontaveit cu 6-2, 6-4, potrivit Agerpres.

Simona Halep, in finala la Roma! A trecut in doua seturi de Kiki Bertens!

Simona Halep s-a calificat in finala turneului de la Roma, dupa victoria cu 7-5, 6-1in fata lui Kiki Bertens, numarul 20 WTA. Meciul a durat o ora si 17 minute. Halep a ajuns astfel la a.

Meciul dintre Simona Halep si Kiki Bartens, din semifinala turneului de la Roma, va avea loc sambata, de la ora 13.00: Va trebui sa o fac sa alerge

Meciul dintre jucatoarea romana Simona Halep si olandeza Kiki Bartens, in semifinalele turneului de la Roma, va avea loc sambata, incepand cu ora 13, au anutat organizatorii competitiei.

VIDEO WTA Roma: Simona Halep vs Kiki Bertens 7-5, 6-1/ Halep, in finala competitiei de la Foro Italico

A treia oara a fost cu noroc pentru Simona Halep 4 WTA), jucatoarea nascuta la Constanta reusind sa se califice in ultimul act al turneului Premier 5 de la Roma dupa ce a invins-o pe olandeza Kiki Bertens locul 20 WTA si cap de serie numarul 15). De o ora si 17 minute a avut nevoie Halep pentru a se impune in doua seturi, scor 7-5, 6-1. Dupa un prim set echilibrat, a sasea favorita a competitiei nu i-a lasat nicio sansa adversarei in partea a doua a meciului si va juca a doua finala consecutiva din acest an, dupa cea de la Madrid castigata cu 7-5, 6-75), 6-2 in fata Kristinei Mladenovic).

WTA Roma: Simona Halep vs Kiki Bertens (de la ora 13:00)

Aflata pentru a treia oara in semifinalele turneului Premier 5 de la Roma, Simona Halep 4 WTA si favorita numarul sase) o va intalni pe olandeza Kiki Bertens locul 20 WTA), cap de serie numarul 15. Meciul se va disputa pe arena centrala a competitiei si va putea fi urmarit in direct pe Digisport 2 si LiveScore pe HotNews. ro de la ora 13:00 ora Romaniei).

LIVESCORE Simona Halep vs Kiki Bertens 4-2

Simona Halep 4 WTA) se afla la un meci distanta de a doua finala consecutiva din acest an. Olandeza Kiki Bertens locul 20 WTA si cap de serie numarul 15) este adversara de care trebuie sa treaca Halep pentru a ajunge in ultimul act al turneului Premier 5 de la Roma. Partida se va desfasura pe arena centrala a competitiei de la Foro Italico si va putea fi urmarita in direct pe Digisport 2, Digi 24 si LiveScore pe HotNews. ro.

FINAL Simona Halep vs Kiki Bertens 7-5, 6-1

actualitate, 12:30