06:00

Wimbledon: Monica Niculescu, eliminata in optimi de Timea Bacsinszky (6-1, 5-7, 2-6)

Romania a ramas fara reprezentante pe tabloul feminin de simplu de la Wimbledon, dupa ce Monica Niculescu 48 WTA) a fost invinsa de Timea Bacsinszky Elvetia, locul 15 WTA) in optimile competitiei. Niculescu a surprins-o pe Timea doar in primul set castigat cu 6-1), dupa care Bacsinszky s-a acomodat cu slice-ul jucatoarei noastre si a impus ritmul disputei 7-5, 6-2). Meciul a durat doua ore si 9 minute. continuă pe Hotnews

Wimbledon: Monica Niculescu, eliminata de Bacsinszky dupa un meci dramatic

Monica Niculescu, 48 WTA, a fost eliminata de Timea Bacsinszky, cap de serie numarul 15, in optimile Wimbledon, dupa un meci dramatic, in care romanca a detinut controlul aproape jumatate de meci.

Wimbledon: Monica Niculescu eliminata in turul doi al probei de dublu

Monica Niculescu a jucat sambata si la simplu la Wimbledon, ea calificandu-se in optimi, dupa ce a invins-o pe sportiva ceha Kristyna Pliskova, scor 6-3, 7-5.

Monica Niculescu, eliminata de elvetianca Timea Bacsinszky in optimi, la Wimbledon

Monica Niculescu a fost eliminata in optimi la turneul de la Wimbledon. Tenismena din Romania a fost invinsa de Timea Bacsinszky, dupa ce in primul set a depasit-o categoric pe sportiva din Elvetia. in primul.

Wimbledon: Monica Niculescu vs Timea Bacsinszky (In jurul orei 15:00)

Monica Niculescu locul 48 WTA) lupta pentru calificarea in sferturile turneului de Grand Slam de la Wimbledon impotriva jucatoarei Timea Bacsinszky Elvetia - locul 15 WTA). Meciul de pe Terenul 18 va incepe in jurul orei 15, urmand sa fie in direct pe Digisport 2 si LiveText pe HotNews. ro.

Wimbledon: Monica Niculescu vs Timea Bacsinszky (Dupa ora 15:00)

Monica Niculescu locul 48 WTA) lupta pentru calificarea in sferturile turneului de Grand Slam de la Wimbledon impotriva jucatoarei Timea Bacsinszky Elvetia - locul 15 WTA). Meciul de pe Terenul 18 va incepe dupa ora 15, urmand sa fie in direct pe Digisport 2 si LiveText pe HotNews. ro.

Turneul de la Wimbledon: Monica Niculescu s-a calificat in optimile finalei, dupa ce a invins-o pe Kristyna Pliskova

Monica Niculescu48 WTA) s-a calificat in optimile de finala de la Wimbledon, dupa ce a invins-o pe Kristyna Pliskova locul 134 WTA), cu 6-3, 7-5, dupa o ora si 42 de minute, informeaza Adevarul.

Wimbledon: Monica Niculescu si-a aflat adversara din turul al treilea

Monica Niculescu, locul 48 WTA, o va intalni, sambata, pe Kristyna Pliskova, 134 WTA, din Cehia, in turul al treilea la Wimbledon. Meciul dintre cele doua va avea loc sambata.

LIVE Monica Niculescu in optimi la Wimbledon

Monica Niculescu evolueaza la aceasta ora in optimile de finala ale turneului de la Wimbledon.

GAME cu GAME Monica Niculescu in optimi la Wimbledon

Monica Niculescu a evoluat luni dupa-amiaza in optimile de finala ale turneului de la Wimbledon.

LIVE Monica Niculescu in optimi la Wimbledon (luni, dupa 15:30)

Monica Niculescu va evolua, luni dupa-amiaza, in optimile de finala ale turneului de la Wimbledon.

actualitate, 06:00