01:05

WTA Brisbane: Inca un abandon dupa Halep si Sharapova: Garbine Muguruza s-a retras din cauza unor probleme fizice

Garbine Muguruza a parasit turneul de la Brisbane in optimi, numarul trei mondial abandonand din cauza unor probleme fizice. Jucatoarea din Spania a renuntat la scorul de 6-7, 0-1, in meciul cu Varvara Lepchenko, din SUA. continuă pe Hotnews

WTA Brisbane: Victoria Azarenka, in sferturi dupa victoria cu Ysaline Bonaventure

Victoria Azarenka s-a calificat, miercuri, in sferturile turneului WTA de la Brisbane, dupa ce a invins-o pe belgianca Ysaline Bonaventure, jucatoarea care a inlocuit-o pe Simona Halep.

WTA Brisbane: Simona Halep o va intalni pe Victoria Azarenka in optimi

Victoria Azarenka a castigat de-o maniera categorica partida cu Elena Vesnina 115 WTA), din Rusia, scor 6-2, 6-0, obtinand astfel calificarea in optimile turneului WTA de la Brisbane. In urmatoarea partida, Vika se va duela, miercuri, cu Simona Halep.

WTA Brisbane: Simona Halep s-a retras din competitie din cauza unei accidentari la piciorul stang

Simona Halep numarul doi WTA si principala favorita a turneului) a anuntat ca se retrage din competitia de la Brisbane, din cauza unei accidentari la piciorul stang. Se actualizeaza.