06:00

Wta Scor

WTA Roma: Ana Bogdan, eliminare dramatica in fata campioanei de la Wimbledon

Ana Bogdan a parasit turneul WTA 1000 de la Roma in turul al doilea, dupa o prestatie buna in fata cehei Marketa Vondrousova 6 WTA - campioana en-titre de la Wimbledon), scor 2-6, 6-3, 4-6.

Lidera mondiala, debut in forta la WTA Roma Doar doua gameuri pierdute

Iga Swiatek s-a calificat joi fara mari probleme in turul al treilea al turneului WTA 1000 de la Roma, dupa ce a invins-o in doua seturi pe americanca Bernarda Pera 77 WTA), scor 6-0, 6-2.

Sorana Cirstea, in turul trei la WTA Roma Set castigat la zero

Sorana Cirstea a debutat cum nu se putea mai bine la turneul WTA de la Roma, unde a invins-o in turul al doilea pe ceha Brenda Fruhvirtova 102 WTA), scor 7-5, 6-0.

WTA Roma: Jaqueline Cristian, calificare spectaculoasa in turul al treilea Romanca pierduse primul set

Jaqueline Cristian a reusit calificarea in turul al treilea al turneului WTA 1000 de la Roma, dupa meciul castigat in trei seturi in fata rusoaicei Elina Avanesyan 72 WTA), scor 5-7, 6-2, 6-2.

WTA Roma: Favorita numarul paisprezece, eliminata in turul doi de locul 113 mondial - infrangere in 59 de minute

Ekaterina Alexandrova a fost eliminata in turul doi la WTA Roma, dupa ce a fost invinsa in doua seturi de Aliaksandra Sasnovich, scor 6-0, 6-1.

Irina Begu, calificata in turul doi la WTA Roma

Irina Begu a obtinut calificarea in turul doi al turneului WTA de la Roma, dupa ce a invins-o in trei seturi pe Rebeka Masarova, scor 5-7, 6-3, 6-4.

Favorita eliminata in turul doi la WTA Roma

Liudmila Samsonova a fost eliminata in turul doi la WTA Roma, dupa ce a fost invinsa in doua seturi de Diana Shnaider, scor 6-1, 6-3.

WTA Roma: Favorita eliminata in turul doi de o tripla castigatoare de Grand Slam - Set pierdut cu 6-0

Veronika Kudermetova a fost eliminata in turul doi la WTA Roma, fiind invinsa in doua seturi de Angelique Kerber, scor 6-3, 6-0.

WTA Roma: Jaqueline Cristian, revenire spectaculoasa in calificari - La un pas de tabloul principal

Jaqueline Cristian a ajuns in ultimul tur al calificarilor la turneul WTA 1000 de la Roma, sportiva noastra invingand-o in trei seturi pe americanca Hailey Baptiste, luni, scor 4-6, 7-5, 6-3.

Iga Swiatek a dezvaluit secretul succesului din finala WTA Madrid

Iga Swiatek a castigat turneul WTA de la Madrid, dupa ce a invins-o in trei seturi pe Aryna Sabalenka, scor 7-5, 4-6, 7-67).

VIDEO Iga Swiatek, campioana in premiera la WTA Madrid - Victorie contra marii rivale, dupa ce a salvat trei mingi de meci

Iga Swiatek este noua campioana de la WTA Madrid, lidera mondiala salvand trei mingi de meci pana la o victorie dramatica obtinuta impotriva marii rivale, Aryna Sabalenka, scor 7-5, 4-6, 7-67).

VIDEO Aryna Sabalenka, in finala la WTA Madrid dupa ce a eliminat o castigatoare de Grand Slam

Aryna Sabalenka a obtinut calificarea in finala turneului WTA de la Madrid, dupa ce a invins-o in trei seturi pe Elena Rybakina, scor 1-6, 7-5, 7-65).

Ana Bogdan, eliminata in optimi la WTA Lleida

Ana Bogdan s-a oprit in optimile turneului WTA 125 de la Lleida, dupa ce a fost invinsa in trei seturi de Mayar Sherif, scor 3-6, 6-4, 1-6.

Aryna Sabalenka, in semifinale la WTA Madrid dupa ce a eliminat revelatia turneului - Tabloul complet

Aryna Sabalenka a obtinut calificarea in semifinalele turneului WTA de la Madrid, dupa ce a invins-o in doua seturi pe Mirra Andreeva, scor 6-1, 6-4.

WTA Madrid: Favorita eliminata in sferturi, dupa un set castigat cu 6-0

Madison Keys a reusit marti calificarea in semifinalele turneului WTA 1000 de la Madrid, dupa ce a invins-o pe tunisiana Ons Jabeur 9 WTA), scor 0-6, 7-5, 6-1.

VIDEO WTA Madrid: Capat de drum pentru jucatoarea momentului - Eliminata de campioana de la Australian Open

Seria fantastica de 15 victorii consecutive a americancei Danielle Collins s-a oprit in optimile turneului WTA 1000 de la Madrid, faza a competitiei in care aceasta a fost invinsa de Aryna Sabalenka, scor 4-6, 6-4, 6-3.

Favorita numarul zece, eliminata in optimi la WTA Madrid

Daria Kasatkina a fost eliminata in optimile turneului WTA de la Madrid, dupa ce a fost invinsa in trei seturi de Yulia Putintseva, scor 6-3, 2-6, 2-6.

Campioana de la US Open, eliminata in optimi la WTA Madrid

Coco Gauff a fost eliminata in optimile turneului WTA de la Madrid, dupa ce a fost invinsa in trei seturi de Madison Keys, scor 4)6-7, 6-4, 4-6.

Jucatoarea de 17 ani, calificare in sferturile WTA Madrid - A eliminat inca o favorita

Mirra Andreeva a obtinut calificarea in sferturile turneului WTA de la Madrid, dupa ce a invins-o in doua seturi pe Jasmine Paolini, scor 7-62), 6-4.

Aryna Sabalenka, calificare chinuita in optimi la Madrid - Set pierdut cu locul 183 WTA

Aryna Sabalenka a obtinut calificarea in optimile turneului WTA de la Madrid, dupa ce a invins-o in trei seturi pe Robin Montgomery, scor 6-1, 5)6-7, 6-4.

actualitate, 06:00