06:00

Zhang Jike a castigat Cupa Mondiala la tenis de masa, dar ar putea fi privat de cei 45.000 dolari

Cinezul Zhang Jike a castigat Cupa Mondiala la tenis de masa, insa i-a fost retras premiul de 45. 000 dolari, dupa ce a distrus doua panouri publicitare la finalul meciului. continuă pe România Liberă

Castigatorul Cupei Mondiale la tenis de masa, Zhang Jike, privat de premiul in bani

Sportivul chinez Zhang Jike, care a castigat Cupa Mondiala la tenis de masa, duminica, la Dusseldorf, a fost privat de premiul de 45. 000 de dolari, dupa ce a distrus doua panouri publicitare in timp ce se bucura.

Scrima: Echipa Romaniei, pe locul al doilea la concursul de Cupa Mondiala de la Legnano

Echipa feminina de spada a Romaniei a ocupat locul al doilea la concursul de Cupa Mondiala de la Legnano din Italia, informeaza Agerpres. Echipa Romaniei, formata din Ana-Maria Branza, Simona Gherman, Simona.

Scrima: Ana-Maria Branza, invinsa in finala concursului de Cupa Mondiala la spada de la Legnano

Scrimera romana Ana-Maria Branza a fost invinsa de de ucraineanca Anfisa Pocikalova, cu scorul de 13-12, sambata, in finala concursului de Cupa Mondiala la spada de la Legnano din Italia, informeaza.

actualitate, 06:00