01:05

CM 2014. VIDEO Del Bosque nu l-a lasat pe Villa sa se retraga cu o cifra rotunda de goluri marcate pentru Spania

Intre 9 februarie 2005, momentul debutului, si 23 iunie 2014, momentul retragerii, David Villa a jucat 95 de meciuri pentru nationala Spaniei si a reusit sa devina golgheterul all-time al acestei echipe. continuă pe Adevărul

Vicente Del Bosque este optimist in privinta viitorului nationalei Spaniei

Selectionerul Spaniei, Vicente Del Bosque, este optimist in privinta viitorului nationalei iberice, in ciuda eliminarii premature de la Cupa Mondiala din Brazilia. Este finalul unui ciclu de sase ani, dar cred.

CM 2014. VIDEO Penalty-ul controversat, din prelungiri, care a trimis Grecia in optimi. Ce-a spus Piturca

Grecia, echipa care a lasat Romania in afara Mondialului, dupa ce ne-a invins la baraj, s-a calificat in optimi. Samaras a marcat golul decisiv in meciul cu Coasta de Fildes 2-1), cu ajutorul unui penalty controversat, in prelungiri. Iar elenii au o sansa mare sa ajunga chiar in sferturi.

CM 2014. VIDEO Fabregas l-a enervat pe Del Bosque si a fost trimis la plimbare. Doi fotbalisti renunta la nationala

Eliminarea prematura si rusinoasa a Spaniei de la Cupa Mondiala din Brazilia a stricat atmosfera din sanul lotului ibericilor.

CM 2014. VIDEO Ghanezul Muntari a impartit bani intr-o favela braziliana

Sulley Muntari a devenit idolul nevoiasilor care locuiesc in favelele din Maceio, oras in apropierea caruia africanii sunt cazati in perioada Mondialului.

CM 2014. VIDEO Coreea de Sud-Algeria 2-4. Victorie dupa 32 de ani la Cupa Mondiala pentru africani

Reprezentativa Algeriei a invins duminica, la Porto Alegre, cu scorul de 4-2, echipa nationala a Coreei de Sud, intr-un meci care a contat pentru etapa a doua a grupei H de la Cupa Mondiala.

CM 2014. VIDEO Reactie de milioane a unui comentator argentinian la golul marcat de Messi in poarta Iranului

Leo Messi a reusit sa scape Argentina de o mare rusine si a adus victoria echipei sale in prelungirile meciului cu Iran.