CM 2014. VIDEO Ghanezul Muntari a impartit bani intr-o favela braziliana

Sulley Muntari a devenit idolul nevoiasilor care locuiesc in favelele din Maceio, oras in apropierea caruia africanii sunt cazati in perioada Mondialului. continuă pe Adevărul

Muntari imparte bani saracilor dintr-o favela in stilul Gigi Becali (video)

Mijlocasul brazilian Sulley Muntari a iesit pe strazile unui cartier sarac din Maceio pentru a imparti bani, la propriu, brazilienilor nevoiasi.

CM 2014. VIDEO Coreea de Sud-Algeria 2-4. Victorie dupa 32 de ani la Cupa Mondiala pentru africani

Reprezentativa Algeriei a invins duminica, la Porto Alegre, cu scorul de 4-2, echipa nationala a Coreei de Sud, intr-un meci care a contat pentru etapa a doua a grupei H de la Cupa Mondiala.

CM 2014. VIDEO Del Bosque nu l-a lasat pe Villa sa se retraga cu o cifra rotunda de goluri marcate pentru Spania

Intre 9 februarie 2005, momentul debutului, si 23 iunie 2014, momentul retragerii, David Villa a jucat 95 de meciuri pentru nationala Spaniei si a reusit sa devina golgheterul all-time al acestei echipe.

CM 2014. VIDEO Mexic vs. Croatia: 3-1, intr-un meci in care europenii au primit trei goluri in doar zece minute

Selectionata Mexicului s-a impus luni seara, cu scorul de 3-1, in fata reprezentativei Croatiei, reusind astfel sa se califice in optimile de finala a Campionatului Mondial de Fotbal.

CM 2014. VIDEO. Brazilia vs. Camerun: 4-1, Neymar a stralucit cu o dubla. Brazilia - Chile, sambata, in optimi

Echipa nationala a Braziliei a invins, luni, cu scorul de 4-1, reprezentativa Camerunului, si a incheiat pe primul loc in grupa A de la Cupa Mondiala.

CM 2014. VIDEO Penalty-ul controversat, din prelungiri, care a trimis Grecia in optimi. Ce-a spus Piturca

Grecia, echipa care a lasat Romania in afara Mondialului, dupa ce ne-a invins la baraj, s-a calificat in optimi. Samaras a marcat golul decisiv in meciul cu Coasta de Fildes 2-1), cu ajutorul unui penalty controversat, in prelungiri. Iar elenii au o sansa mare sa ajunga chiar in sferturi.

CM 2014. VIDEO Fabregas l-a enervat pe Del Bosque si a fost trimis la plimbare. Doi fotbalisti renunta la nationala

Eliminarea prematura si rusinoasa a Spaniei de la Cupa Mondiala din Brazilia a stricat atmosfera din sanul lotului ibericilor.

CM 2014. VIDEO Reactie de milioane a unui comentator argentinian la golul marcat de Messi in poarta Iranului

Leo Messi a reusit sa scape Argentina de o mare rusine si a adus victoria echipei sale in prelungirile meciului cu Iran.

CM 2014. Mexic vs. Croatia: 3-1, intr-un meci in care europenii au primit trei goluri in doar zece minute

CM 2014. Brazilia vs. Camerun: 4-1, intr-un meci in care Neymar a stralucit