06:30

CM 2014. VIDEO Fabregas l-a enervat pe Del Bosque si a fost trimis la plimbare. Doi fotbalisti renunta la nationala

Eliminarea prematura si rusinoasa a Spaniei de la Cupa Mondiala din Brazilia a stricat atmosfera din sanul lotului ibericilor. continuă pe Adevărul

Del Bosque dorit la carma nationalei pana in 2016

Federatia Spaniola de Fotbal il vrea pe selectionerul Del Bosque la carma echipei nationale pana la finalul Europeanului din 2016.

Maradona da de pamant cu Del Bosque: E unicul vinovat

Diego Armando Maradona se afla in urma pe banca tehnica a Argentinei la Cupa Mondiala din 2010. Rezultatele selectionatei albiceleste sunt cunoscute, insa acum, fostul mare fotbalist si mic antrenor, se simte mult mai confortabil sa-i critice pe altii din postura de spectator.

CM 2014. ANALIZA Unde a gresit Del Bosque si ce va urma pentru Spania

Eliminarea prematura si rusinoasa a Spaniei de la turneul final reprezinta si sfarsitul unei ere care a schimbat istoria fotbalului mondial.

Del Bosque: As prefera sa ne gandim la ce au facut acesti jucatori

Sfarsitul unei generatii unice a titrat cotidianul Marca dupa ce Spania a fost ingenuncheata de Chile si eliminata inca din faza grupelor.

CM 2014. VIDEO Reactie de milioane a unui comentator argentinian la golul marcat de Messi in poarta Iranului

Leo Messi a reusit sa scape Argentina de o mare rusine si a adus victoria echipei sale in prelungirile meciului cu Iran.

CM 2014 VIDEO Messi si Kun Aguero au facut spectacol la antrenamentul Argentinei inainte de meciul cu Iran

Inaintea partidei pe care Argentina o va juca impotriva Iranului, Messi si Kun Aguero au fost protagonistii unui exercitiu de dibacie, care a uimit intreaga asistenta de la antrenamentul pumelor.

CM 2014. VIDEO Benzema a marcat un gol fabulos in prelungirile meciului cu Elvetia, dar arbitrul i-a anulat reusita

Cel mai bun marcator al Frantei la acest Mondial, Karim Benzema, a inscris in minutele de prelungire ale partidei cu Elvetia al patrulea sau gol in Brazilia, dar arbitrul nu a validat reusita si i-a rapit francezului bucuria de a deveni golgeterul turneului final.

CM 2014 VIDEO Luis Suarez a plans ca un copil dupa ce a invins Anglia de unul singur!

Atacantul uruguayan Luis Suarez a punctat de doua ori in partida pe care nationala celesta a castigat-o cu 2-1 in fata Angliei.

CM 2014. VIDEO Accidentare pentru Pereira. Si-a pierdut cunostinta pe teren, dar a refuzat inlocuirea

Partida Uruguay - Anglia 2-1 a avut un episod, care se putea lasa cu urmari foarte grave pentru un fost jucator de la CFR Cluj.

CM 2014. VIDEO Accidentare groaznica pentru Pereira. Si-a pierdut cunostinta pe teren, dar a refuzat inlocuirea

actualitate, 06:30