21:00

Arina Rodionova

Cati bani primeste Simona Halep pentru victoria de la Hong Kong. A castigat 15 puncte WTA

Simona Halep este in al noualea cer dupa ce a revenit pe teren si a castigat in fata jucatoarei Arina Rodionova, la Hong Kong. Halep, pe locul 3 in clasamentul tenismenelor Simona Halep se afla pe locul trei in clasamentul castigurilor din tenis din toate timpurile. Ea a incasat 40. 773 de dolari si este depasita doar de surorile Williams. Serena William se afla in fruntea clasamentului, cu 94. 340 de dolari, bani din tenis, iar sora ei, Venus, se afla pe locul doi, cu 42. 962 de dolari, conform Cancan.

Simona Halep s-a intors cu o victorie importanta dupa 4 luni de pauza. Pe ce loc urca in clasamentul WTA

Simona Halep 33 de ani, 1130 WTA) a reusit sa castige primul sau meci dupa o lunga perioada de inactivitate, invingand-o pe Arina Rodionova 33 de ani, 114 WTA) in primul tur al turneului de la Hong Kong. Dupa o pauza de 4 luni, sportiva romanca a aratat determinare si rezistenta intr-o partida de doua .

Prima reactie a Simonei Halep dupa revenirea cu victorie

Simona Halep s-a calificat in optimi la Hong Kong, un turneu de categorie 125, la capatul unui meci de trei seturi cu Arina Rodionova din Australia.

Halep, dupa Victoria de la Hong Kong: Am jucat primul meci dupa cateva luni si ma simt bine, chiar daca sunt foarte obosita

Dupa mai bine de doi ani, Simona Halep a obtinut prima victorie, in turneul de la Hong Kong. A trecut de australianca Arina Rodionova 34 de ani, 114 WTA), scor 6-2, 4-6, 6-4.

Ce a observat Cristian Tudor Popescu in meciul Simonei Halep de la Hong Kong: Vointa este. Acum sa vedem

Cristian Tudor Popescu a remarcat indarjirea si vointa de care a dat dovada Simona Halep in partida disputata miercuri la Hong Kong. Acum sa vedem cate meciuri va mai fi capabila sa reziste, a scris gazetarul. Simona Halep a invins-o pe australianca Arina Rodionova in cadrul turneului de 125 de puncte de la Hong Kong. A fost prima victorie pentru romanca dupa 778 de zile.

Simona Halep, prima reactie dupa victoria de la Hong Kong: Ma simt bine, chiar daca sunt foarte obosita. A fost o partida grozava!

Bucuria si oboseala se puteau citi pe chipul Simonei Halep, dupa ce a invins-o pe Arina Rodionova in cadrul turneului de 125 de puncte de la Hong Kong. A fost prima victorie pentru romanca dupa 778 de zile. in prima sa reactie dupa meci, Halep a mai spus ca nu-si doreste decat sa se recupereze, pentru a fi din nou in forma, joi, in fata spectatorilor.

Victorie pentru Simona Halep in prima runda a turneului WTA 125 la Hong Kong: Sunt pregatita sa dau tot ce am mai bun

Jucatoarea romana de tenis Simona Halep a revenit cu o victorie in circuitul profesionist feminin, 6-2, 4-6, 6-4 cu australianca Arina Rodionova, miercuri, in prima runda a turneului WTA 125 de la Hong Kong, dotat.

Victorie pentru Simona Halep la Hong Kong. Cu cat a invins-o romanca pe Arina Rodionova in runda inaugurala

Zi importanta pentru Simona Halep si pentru tenisul romanesc. Dupa doi ani de pauza, sportiva s-a calificat miercuri in turul doi al turneului de la Hong Kong, impunandu-se in fata Arinei Rodionova, intr-un meci de peste doua ore. Simona Halep, in turul doi la Hong Kong Au trecut mai bine de patru luni si jumatate .

Simona Halep, victorie muncita la Hong Kong! Fostul lider WTA nu mai castigase de peste doi ani de zile

Simona Halep a invins-o pe Arina Rodionova, miercuri, in cadrul turneului de 125 de puncte de la Hong Kong, si a bifat astfel o prima victorie in circuit dupa mai bine de doi ani de zile. Simona Halep, victorie cu Rodionova la Hong Kong .

Simona Halep, prima victorie de la revenirea in circuit

Jucatoarea Simona Halep s-a calificat, miercuri, in turul secund la turneul WTA 125 de la Hong Kong. Pentru fosta lidera mondiala e primul succes dupa suspendarea pentru dopaj. Halep va juca pentru un loc in sferturile de finala cu Anna Blinkova din Rusia, ocupanta locului 78 mondial.

Cand se joaca meciul Halep - Rodionova

Organizatorii turneului WTA 125 de la Hong Kong au anuntat ora meciului dintre Simona Halep si Arina Rodionova, partida programata in primul tur.

Pe cine va infrunta Simona Halep in primul tur WTA Hong Kong. Romanca are o strategie pentru a urca in ierarhia mondiala

Simona Halep 33 de ani) o va intalni pe australianca Arina Rodionova 34 de ani) in primul tur al turneul de categorie WTA 125 de la Hong Kong. Halep participa la competitii mai putin importante pentru a urca in ierarhia mondiala Ajunsa pe locul 1. 130 in clasamentul mondial, Halep, dubla castigatoare de Grand Slam, a anuntat sambata ca se va intoarce pe teren mai rapid decat anuntase initial, potrivit Golazo.

Jaqueline Cristian s-a calificat in optimile turneului de la Zagreb

Jaqueline Cristian a obtinut calificarea in optimile turneului ITF W60 de la Zagreb, dupa ce a invins-o in doua seturi pe Arina Rodionova.

Jucatoare de dublu, amenintata cu moartea dupa ce l-a ironizat pe Novak Djokovic: Banuiesc ca nu sunteti provaccinuri

Novak Djokovic a acuzat dureri in timpul Australian Open 2023, iar directorul competitiei a afirmat ca sarbul a evoluat la Melbourne cu o ruptura de 3 centimetri la muschiul ischiogambier al piciorului stang. Multe voci din lumea tenisului au pus la indoiala accidentarea lui Nole, iar ultima care a facut acest lucru este Arina Rodionova 268 WTA la dublu).

wTA Istanbul: Irina Bara si Ana Bogdan s-au calificat in turul secund al calificarilor

Irina Bara 188 WTA) si Ana Bogdan 148 WTA) s-au calificat in turul secund al calificarilor turneului de la Istanbul dupa ce le-au invins pe Arina Rodionova 177 WTA/Australia), respectiv Anna Bondar 201 WTA/Ungaria).

Wimbledon (f): Angelique Kerber, calificare in turul doi

Cap de serie numarul unu, Angelique Kerber s-a calificat in turul doi de la Wimbledon, nemtoaica castigand meciul disputa impotriva jucatoarei Irina Falconi, scor 6-4, 6-4. Partida a durata o ora si 27 de minute. Favorita numarul 16, Anastasia Pavlyuchenkova a parasit competitia de Grand Slam inca din runda inaugurala: a fost depasita de Arina Rodionova. Intra in material pentru a vedea rezultatele de pe tabloul feminin de simplu.

Irina-Camelia Begu a fost eliminata in sferturile de finala ale probei de dublu de la Kremlin Cup

Perechea Irina-Camelia Begu/Arina Rodionova Romania/Australia) a ratat, joi, calificarea in semifinalele probei de dublu din cadrul turneului de la Moscova, relateaza Mediafax. Begu si Rodionova au fost invinse,.

Begu a fost eliminata, la dublu, in sferturile turneului de la Moscova

Irina-Camelia Begu a fost eliminata in sferturile probei de dublu, in cadrul turneului de tenis WTA Premier de la Moscova, acolo unde facea pereche cu australianca Arina Rodionova.

Irina-Camelia Begu si Arina Rodionova s-au calificat in sferturi de finala la Kremlin Cup

Perechea formata din romanca Irina-Camelia Begu si australianca Arina Rodionova s-a calificat in turul doi al Kremlin Cup dupa ce a invins, marti, cu scorul de 7-6 3), 0-6, 10-6, cuplul Klaudia.

actualitate, 21:00