23:00

Belgia invinge cu greu o superba echipa a SUA

Belgia a avut nevoie de prelungiri pentru a trece de SUA, echipa pregatita de Klinsmann, scor 2-1, la capatul unui meci in care tabela de pe Arena Fonte Nova din Salvador a ramas neschimbata in primele 90 de minute. Americanii erau sa bata in minutul 90+3, dar au fost semnalizati total eronat in ofsaid intr-o faza in care golul a batut la usa. Introdus in startul prelungirilor, Lukaku a devenit omul meciului in scurt timp, cu un assist si un gol la poarta senzationalului Tim Howard. Americanii au inscris si ei, dar nu au putut egala in ciuda unei presiuni fantastice pe final, tradati de golgheterul si capitanul Dempsey si de lipsa de experienta. Insa, chiar si asa, progresul acestei echipe a fost unul enorm. Au fost niste prelungiri cu trei goluri, cele mai frumoase prelungiri de la aceasta Cupa Mondiala. Tabolul sferturilor de finala este aici. LINKURI RAPIDE: Tabloul faza finala |Calendar pe zile CM 2014 |Prezentare: Toate echipele |Loturi finale |Top 20 de lucruri de stiut despre Mondial . continuă pe Online Sport

Belgia invinge Statele Unite dupa prelungiri si se califica in sferturile de finala ale Cupei Mondiale

Belgia a invins Statele Unite cu 2-1, dupa prelungiri, si s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Mondiale pentru prima oara dupa 28 de ani. Partida disputata la Salvador a fost probabil cea mai frumoasa.

actualitate, 23:00