01:05

Bouchard o elimina pe Kerber si ajunge in sferturi de finala la Roland Garros

Eugenie Bouchard din Canada s-a calificat, duminica, in sferturile de finala ale turneului de la Roland Garros. continuă pe Online Sport

Tenis: Carla Suarez Navarro s-a calificat in sferturi la Roland Garros

Carla Suarez Navarro, cap de serie numarul 14, s-a calificat, duminica, in sferturile de finala ale turneului de la Roland Garros, al doilea Grand Slam al anului, relateaza Mediafax. Suarez Navarro a invins-o in.

Sharapova ramane in cursa pentru finala de la Roland Garros dupa un meci dramatic

Principala rivala a Simonei Halep de la Roland Garros, Maria Sharapova, a castigat duminica in optimile de finala, 3-6 6-4 6-0, dupa ce pierduse primul set in fata Samanthei Stosur.

Tenis: Roger Federer a fost eliminat in optimile de finala la Roland Garros

Tenismanul elvetian Roger Federer, cap de serie numarul 4, a fost eliminat, duminica, in optimile de finala ale turneului de la Roland Garros, de letonul Ernests Gulbis, al 18-lea favorit, informeaza AFP. Gulbis.

Simona Halep s-a calificat in optimile de finala de la Roland Garros

Simona Halep s-a calificat , in premiera, in optimile de finala ale Roland Garros, dupa ce a invins-o azi, cu 6-3, 6-0 intalnirea cu Maria Teresa Torro-Flor. Halep o va intalni in optimi pe castigatoarea jocului Sloane Stephens- Ekaterina Makarova. Stephens are 6-3 an primul set si 4-3 in al doilea set.

Tenis: Simona Halep s-a calificat in optimile de finala la Roland Garros

Simona Halep, cap de serie numarul 4 si locul 4 WTA, s-a calificat, sambata, in optimi la Roland Garros, al doilea Grand Slam al anului, aceasta fiind cea mai buna performanta a romancei la turneul de la Paris,.

Simona Halep s-a calificat in optimile de finala la Roland Garros, dupa un nou succes convingator

Simona Halep este de neoprit. A patra jucatoare a lumii s-a calificat in optimile de finala la Roland Garros, al doilea turneu de Grand Slam al anului, dupa ce a obtinut o noua victorie convingatoare. Romanca a.

LIVE SCORE: Simona Halep s-a calificat in optimile de finala de la Roland Garros

Roland Garros: Roger Federer a fost eliminat in optimi de Ernests Gulbis, pentru prima data in ultimii 10 ani

Roger Federer cap de serie 4) a fost eliminat duminica in optimile turnului de Mare Slem de la Roland Garros, dupa ce a fost invins in 5 seturi de letonul Ernests Gulbis cap de serie 18), scor 6-7 5/7), 7-6 7/3), 6-2, 4-6, 6-3. Este pentru prima data din 2004 cand fostul lider mondial paraseste competitia inaintea sferturilor de finala. UPDATE Novak Djokovic, cap de serie nr. 2, a reusit calificarea in sferturi, dupa o victorie categorica la Jo-Wilfried Tsonga. Vezi in articol rezultatele din optimile jucate duminica.

Federer si Djokovic ajung in optimi la Roland Garros

Sub privirile lui Ion Tiriac, prezent in cunoscuta sa loja de la Roland Garros, elvetianul Roger Federer s-a calificat, vineri, in optimile de finala ale Grand Slam-ului din capitala Frantei.

Roland Garros: Florin Mergea, calificat in sferturi la dublu

Florin Mergea a reusit, alaturi de coechipierul sau, croatul Marin Draganja, meciul carierei, ajungand in sferturile turneului Roland Garros, la dublu masculin.