14:00

Ciprian Marica o apara pe Simona Halep: Nu poti invinge la nesfarsit!

Atacantul echipei nationale, Ciprian Marica, nu e de acord cu cei care au contestat-o pe Simona Halep dupa esecul cu Ekaterina Makarova de la Australian Open. continuă pe Adevărul

VIDEO Rezumatul partidei Simona Halep vs Ekaterina Marakova

Ekaterina Marakova a avut nevoie de doar o ora si noua minute pentru a o invinge pe Simona Halep 6-4, 6-0) si pentru a se califica in semifinalele de la Australian Open. Intra in material pentru a vedea rezumatul partidei de pe Rod Laver Arena.

VIDEO Rezumatul partidei Simona Halep vs Ekaterina Makarova

Ekaterina Makarova a avut nevoie de doar o ora si noua minute pentru a o invinge pe Simona Halep 6-4, 6-0) si pentru a se califica in semifinalele de la Australian Open. Intra in material pentru a vedea rezumatul partidei de pe Rod Laver Arena.

VIDEO Simona Halep, in conferinta de presa: Nu pot sa spun ca fost presiune. Am avut o zi proasta. Sunt un pic trista pentru ca nu am putut sa-mi joc tenisul meu, dar asa-i tenisul. Cred ca a fost totul mental

Simona Halep a vorbit despre infrangerea suferita in sferturile de finala duminica in fata Ekatarinei Makarova, declarand ca a a avut o zi proasta si ca este trista ca nu a putut sa isi faca jocul. Potrivit declaratiilor citate de treizecizero. ro, Halep a afirmat ca a fost incordata si ca nu a simtit o presiune prea mare, insa si-a pierdut concentrarea.

VIDEO Simona Halep, in conferinta de presa: Nu pot sa spun ca fost presiune. Am avut o zi proasta. Sunt un pic trista, dar asa-i tenisul. Cred ca a fost totul mental

VIDEO Simona Halep, in conferinta de presa: Nu pot sa spun ca a fost presiune. Am avut o zi proasta. Sunt un pic trista, dar asa-i tenisul. Cred ca a fost totul mental

Simona Halep eliminata in sferturi la Australian Open dupa un meci de cosmar cu Ekaterina Makarova

Pentru al doilea an consecutiv Simona Halep a parasit Australian Open in faza sferturilor de finala. Favorita certa in meciul cu Ekaterina Makarova prin prisma clasamentului WTA si a rezultatelor din ultimele luni, Halep a intrat extrem de tensionata pe teren si a gresit mult, negasind in acelasi timp raspuns la primul serviciu imbatabil al rusoaicei. Astfel, Halep a cedat in doua seturi, categoric, fara a conduce niciun moment sau a emite vreo pretentie pentru calificarea in semifinale prin cele 31 de erori nefortate. Un meci care s-a incheiat cu un game la zero reusit de rusoaica, aceasta impunandu-se cu un aspru 6-4, 6-0.

GAME cu GAME AUSTRALIAN OPEN Simona Halep in sferturi cu Ekaterina Makarova

Simona Halep si-a egalat in acest an cea mai buna performanta din cariera la Australian Open, sferturi de finala, dar putea scrie o noua pagina de istorie pentru tenisul romanesc prin calificarea in semifinale. Halep a intalnit-o pe rusoaica Ekaterina Makarova, cap de serie numarul 10, marti noapte de la ora 2:00 intr-o partida live text pe Onlinesport. ro .

Simona Halep vs Ekaterina Makarova 4-6, 0-6/ Halep, eliminata de la Australian Open - Blestemul sferturilor

Simona Halep a parasit Australian Open in faza sferturilor de finala, la fel ca in 2014, dupa ce a fost invinsa de Ekaterina Marakova, locul 11 WTA. Cap de serie numarul trei, Halep a fost agitata, a gresit mult si nu a fost capabila sa schimbe din mers planul tactic. Rusoaica s-a impus in doua seturi, scor 6-4, 6-0, dupa doar o ora si noua minute de joc.

LIVE AUSTRALIAN OPEN Simona Halep in sferturi cu Ekaterina Makarova (Marti, ora 2:00)

Simona Halep si-a egalat in acest an cea mai buna performanta din cariera la Australian Open, sferturi de finala, dar poate scrie o noua pagina de istorie pentru tenisul romanesc prin calificarea in semifinale. Halep o intalneste pe rusoaica Ekaterina Makarova, cap de serie numarul 10, marti noapte de la ora 2:00 intr-o partida live text pe Onlinesport. ro .

Australian Open, sferturi: Simona Halep va juca impotriva Ekaterinei Makarova in aceasta noapte, de la ora 2:00

Jucatoarea de tenis Simona Halep, locul 3 WTA, o va intalni in noaptea de luni spre marti pe sportiva rusa Ekaterina Makarova, numarul 11 mondial, in sferturile de finala ale turneului Australian Open. Site-ul oficial al competitiei anunta ca mciul Halep - Makarova va fi primul meci al zilei de marti de pe Rod Laver Arena, de la ora locala 11:00 2:00 ora Romaniei).

actualitate, 14:00