09:00

Cupa Asiei pe Natiuni 2015: Coreea de Sud este prima finalista. Pe cine ar putea intalni

Nationala Coreei de Sud s-a calificat prima in finala Cupei Asiei pe Natiuni, dupa ce a invins, la Sydney, scor 2-0 1-0), reprezentativa Irakului, in semifinale. continuă pe România Liberă

Surpriza uriasa la Cupa Asiei. Detinatoarea trofeului, Japonia, eliminata la penalty-uri

Japonia a parasit Cupa Asiei din acest an in faza sferturilor de finala, dupa ce a fost eliminata de Emiratele Arabe Unite la loteria loviturilor de la 11 metri.

Emiratele Arabe Unite si Irak, semifinaliste surpriza la Cupa Asiei

Emiratele Arabe Unite si Irak-ul sunt surprizele din semifinalele Cupei Asiei, dupa victoriile in fata Japoniei, respectiv Iranului. Irakienii au oferit un meci de infarct, scorul dupa 120 de minute fiind egal, 3-3, .

VIDEO Thriller la Cupa Asiei, intr-un meci care a opus rivalele Irak si Iran: 1-1, 3-3 dupa prelungiri, 7-6 la penaltyuri

Irak si Emiratele Arabe Unite sunt ultimele doua echipe calificate in semifinalele Cupei Asiei, desi nationalele respective porneau cu sansa a doua in meciurile cu Iran si Japonia.

Afla care este prima institutie, din Romania, care a obtinut certificatul Brand de tara

Muzeul National al Satului Dimitrie Gusti, din Bucuresti, a primit, vineri, certificatul Brand de tara, fiind prima institutie romaneasca ce primeste aceasta titulatura, potrivit Mediafax.

Afla care este prima institutie din Romania care a obtinut certificatul Brand de tara

actualitate, 09:00