09:30

Euro 2016 FOTOGALERIE Elvetia-Polonia 1-1 (4-5 dupa penaltiuri)/ Polonia, prima echipa calificata in sferturi

Polonia este prima echipa calificata in sferturile de finala ale Campionatului European din Franta, dupa ce s-a impus la loviturile de departajare in fata Elvetiei, scor 5-4. La finalul celor 90 de minute regulametare scorul a fost 1-1. Blaszczykowski a deschis scorul pentru polonezi in minutul 39, iar Elvetia a egalat prin Shaqiri in minutul 82. Polonia va juca in sferturi cu invingatoarea partidei Croatia vs Portugalia. continuă pe Hotnews

Euro 2016, meciurile din 25 iunie: Elvetia-Polonia (16:00), Tara Galilor-Irlanda de Nord (19:00), Croatia-Portugalia (22:00)

Dupa doua zile de pauza de la incheierea fazei grupelor, Euro 2016 continua cu optimile de finala, faza a competitiei care se va disputa in 3 zile. Prima runda eliminatorie a Campionatului European debuteaza sambata, de la ora 16:00, cu partida dintre Elvetia si Polonia. Urmatoarele doua confruntari ale zilei sunt Tara Galilor-Irlanda de Nord 19:00) si Croatia-Portugalia 22:00). Meciurile vor fi transmise Live Score pe HotNews. ro si in direct la Dolce Sport si Pro Tv Croatia-Portugalia).

Surpriza uriasa la EURO 2016. Viitoarea adversara a Romaniei trece in sferturi

Polonia este prima tara care se califica in sferturile EURO 2016, dupa ce a trecut la penalty-uri de Elvetia. Nationalele de fotbal ale Poloniei si Elvetiei erau la egalitate, 1-1 1-0), dupa 120 de.

EURO 2016. Polonia este prima echipa calificata in sferturi

Polonia s-a calificat in sferturile de finala ale EURO 2016, dupa o victorie la penalty-uri in fata Elvetiei. La finalul celor 120 de minute de joc scorul a fost 1 - 1. Pentru polonezi a deschis.

EURO 2016, cote imbunatatite pentru meciurile de astazi. Croatia, favorita cu Portugalia!

Iti semnalam niste cote imbunatatite la pariurile sportive pentru meciurile de astazi din optimile EURO 2016.

EURO 2016: Ce au cautat romanii pe Internet inainte si dupa eliminarea Romaniei de la Cupa Mondiala

Agentia de marketing online Todays a analizat EURO 2016, cel mai important eveniment sportiv de pe continentul european in aceasta perioada, pentru a vedea cat de mare a fost interesul pe Internet. Romania a fost eliminatade la EURO 2016 incadin faza grupelor, dupatrei meciuri disputate cu Franta, Elvetiasi Albania, dar competitia continua. Panaacum, la nivel [].

Atentat terorist la Euro 2016. Cum au evitat politistii acest pericol

O noua operatiune antiterorista a avut loc sambata dimineata in Belgia si s-a soldat cu arestarea a doi barbati, dintre care unul intentiona, se pare, sa comita un atentat, in.

EURO 2016: Sambata se joaca primele trei meciuri din optimile de finala

Euro 2016 incepe abia acum,odata cu faza optimilor de finala, sunt de parere multi specialisti. incepand de sambata, se joaca a doua etapa a competitiei, pe trei stadioane.

Euro 2016, in cifre dupa faza grupelor - Tatarusanu, al patrulea pasator din echipa tricolorilor

Faza grupelor de la Euro 2016 s-a incheiat, tintarul optimilor fiind deja completat. Conform Uefa, am avut pana acum o medie 1. 92 goluri pe meci, inscriindu-se la fiecare 47 de minute. Intorsi deja din Franta, tricolorii nu au reusit sa inscrie din actiune, iar Ciprian Tatarusanu a fost al patrulea pasator din echipa pregatita de Anghel Iordanescu. Intra in material pentru a vedea cifrele de la Euro 2016 dupa faza grupelor.

Euro 2016, programul complet al optimilor: Spania vs Italia, cap de afis

Euro 2016 a ajuns in optimi, faza a competitiei unde duelul dintre Spania si Italia reeditarea finalei Euro 2012) este de departe cap de afis. Franta tara gazda) se va duela cu Irlanda, Germania campioana mondiala en-titre) va intalni Slovacia, iar Ungaria una din marile surprize de pana acum) va da peste Belgia. Intra in material pentru a vedea programul complet al optimilor.

Croatia se vede favorita la Euro 2016

Nikola Kalinic, atacantul nationalei de fotbal a Croatiei, crede ca echipa lui a devenit una din favoritele EURO 2016 dupa victoria de marti impotriva Spaniei, ce a asigurat castigarea Grupei D.

actualitate, 09:30