15:30

Fed Cup LIVE. Ziua decisiva pentru calificarea in semifinale. Simona Halep, partida dificila contra lui Kvitova

Duminica, de la ora 13:00 incepe a doua zi a intalnirii de Fed Cup dintre Romania si Cehia. Dupa partidele de sambata, scorul este egal, 1 - 1. Programul zilei de duminica:Simona Halep- Petra Kvitova, de. continuă pe Antena3

Fed Cup LIVE. Ziua decisiva pentru calificarea in semifinale

Fed Cup LIVE. Monica Niculescu - Petra Kvitova, al doilea meci al zilei. Romanca reuseste un prim set de exceptie

Dupa ce Karolina Pliskova a invins-o pe Simona Halep in primul meci al intalnirii de Fed Cup dintre Romania si Cehia, sperantele noastre se leaga acum de Monica Niculescu. Sportiva romanca, locul 37 WTA, o int.

Fed Cup LIVE. Monica Niculescu - Petra Kvitova, al doilea meci al zilei. Victorie senzationala a romancei

LIVE Fed Cup, Romania-Cehia 2-1. Decisiv intre Niculescu si Pliskova

Romania conduce Cehia dupa primele trei meciuri de simplu si mai avem nevoie de un singur punct pentru a obtine calificarea in semifinalele Fed Cup. Acolo ne-ar astepta invingatoarea dintre Germania si Elvetia.

LIVETEXT Romania Cehia, ziua decisiva. Partidele se reiau de la 1-1. Cine se reabiliteaza, Halep sau Kvitova?

In sferturile de finala ale Fed Cup, Romania si Cehia isi reiau astazi disputa, iar cea dintai partida le opune pe invinsele primei zile, Simona Halep si Petra Kvitova.

LIVETEXT Romania Cehia 1-1, suntem in ziua decisiva. Simona Halep si Petra Kvitova intra in setul al treilea

Asalt pentru semifinale! Totul despre meciul de tenis din Fed Cup, Romania contra Cehia, care incepe azi la Cluj

Echipa de Fed Cup a Romaniei va incerca sa invinga sambata si duminica Cehia, pentru a ajunge in primele patru formatii din lume, performanta care ar reprezenta o premiera.

Monica Niculescu a pierdut meciul cu Karolina Pliskova. Meciul de dublu, decisiv pentru calificarea in Fed Cup

In meciul dintre Meciul Monica Niculescu si Karolina Pliskova din cadrul Fed Cup, jucatoare ceha a castigat primul set cu 6 la 4, iar in setul al doilea cele doua jucatoare sunt la egalitate.

Simona Halep aduce Romania in avantaj contra Cehiei in Fed Cup

La capatul unui meci de trei seturi si peste doua ore, Simona Halep a invins-o pe fosta dubla castigatoare de la Wimbledon Petra Kvitova, cu 6-4, 3-6, 6-3, si a adus Romania mai aproape de calificarea in semifinalele Fed Cup.

In ultimul meci al zilei din cadrul FED CUP, pentru calificarea in sferturile competitiei, Romania va juca cu perechea Andreea Mitu/Raluca Olaru, iar Cehia va fi reprezentata de perechea Karolina Pliskova/Barbora Strycova.

actualitate, 15:30