15:30

LIVETEXT Romania Cehia, ziua decisiva. Partidele se reiau de la 1-1. Cine se reabiliteaza, Halep sau Kvitova?

In sferturile de finala ale Fed Cup, Romania si Cehia isi reiau astazi disputa, iar cea dintai partida le opune pe invinsele primei zile, Simona Halep si Petra Kvitova. continuă pe Adevărul

LIVETEXT Romania Cehia 1-1, suntem in ziua decisiva. Simona Halep si Petra Kvitova intra in setul al treilea

LIVETEXT: Romania - Cehia 2-1! Monica Niculescu - Karolina Pliskova e meciul care ne poate duce in semifinalele FedCup

Romania conduce Cehia cu 2-1 in sferturile de finala ale Fed Cup, iar o victorie a Monicai Niculescu in meciul cu Pliskova ne va califica in careul de asi.

LIVETEXT Romania - Cehia, Fed Cup: Halep a luat un prim set de infarct cu Pliskova. Se joaca al doilea set

De la ora 13. 00, Simona Halep, jucatoarea numarul 1 din lotul tricolorelor, o infrunta pe omul numarul 2 din echipa adversa. Peste 7. 000 de oameni vor fi in tribunele arenei in speranta ca vor asista la un rezultat istoric pentru echipa de Fed Cup a Romaniei.

LIVETEXT Romania - Cehia 0-1: Niculescu a devastat-o pe Kvitova intr-un prim set fabulos, de 59 de minute

Tricolorele au pornit cu stangul la Cluj, iar pentru a nu ajunge la un punct de infrangere, a 37-a jucatoare a lumii va trebui sa castige duelul cu sportiva care se afla pe locul 9 in clasamentul WTA.

Romania - Cehia 1-1: SuperMonica! Niculescu a spulberat-o pe Kvitova si a reparat ce stricase Halep

A 37-a jucatoare a lumii a incheiat ziua surprizelor la Cluj. Dupa ce Karolina Pliskova 13 WTA) a trecut de Simona Halep 3 WTA), Romania a reusit sa egaleze dupa o confruntare colosala in care favorita Petra Kvitova 9 WTA) a fost dominata, in permanenta, de adversara ei.

Romania - Cehia 0-1: Greu cand te doare nasul. Halepova a facut-o mare pe Pliskova dupa alt meci ratat in Fed Cup

De-a lungul partidei, comentatorul ceh a pronuntat numele Simonei in stil propriu, iar la cate greseli a facut a treia jucatoare a lumii, senzatia a fost ca cineva s-a deghizat in Simona Halep si a jucat pentru adversari.

LIVE Fed Cup, Romania-Cehia 0-1. Niculescu-Kvitova

Vineri a fost anuntat programul intalnirii Romania - Cehia, care se joaca sambata si duminica in cadrul Fed Cup la tenis. Urmariti in aceasta pagina live text primele doua meciuri de simplu.

Fed Cup: Programul meciurilor Romania - Cehia

Vineri a fost anuntat programul intalnirii Romania - Cehia, care se joaca sambata si duminica in cadrul Fed Cup la tenis.

Romania - Cehia / S-a tras la sorti ordinea meciurilor de la Fed Cup. Vezi cine va intra pe teren in prima partida

Partida de Fed Cup Romania - Cehia va incepe sambata de la ora 13. 00 si toate meciurile vor fi tranmise in direct de Dolce Sport.

Sferturile de finala ale Fed Cup: Romania - Cehia 2-3! N-am avut nicio sansa la dublu

Fed Cup: Romania a luptat admirabil in fata Cehiei, dar a pierdut cu 3-2 disputa din sferturile de finala. Simona Halep si Monica Niculescu n-au mai gasit puterea sa joace si la dublu, meci decisiv pierdut de Raluca Olaru si Andreea Mitu.

actualitate, 15:30