23:00

Halep la French Open: cu cine ar mai avea de jucat Simona in drum spre castigarea primului Grand Slam

Halep a spulberat-o in optimile de la French Open pe Suarez Navarro Spania, 23 WTA), scor 6-1, 6-1, si o va intalni, maine, pe Elina Svitolina Ucraina, 6 WTA) in fata careia a pierdut finala de la Roma. continuă pe Adevărul

Halep la French Open: cati bani va primi Simona, daca va castiga trofeul la Roland Garros

La Paris, Simona Halep 4 WTA) poate da lovitura nu doar din punct de vedere sportiv, ci si din punct de vedere financiar. Cucerirea trofeului i-ar aduce cel mai mare bonus din cariera ei de pana acum.

Halep la French Open: compliment urias pentru Simona. Antrenorul Serenei a comparat-o cu cei din circuitul masculin

Simona Halep 4 WTA) are doua victorii si niciun set pierdut pana acum la Roland Garros si mai trebuie sa castige cinci partide pentru a cuceri trofeul.

Halep la French Open: ce a spus Simona despre meciul de azi cu Suarez Navarro. Iberica i-a facut numai complimente

Simona Halep 4 WTA) joaca, astazi, pentru un loc in sferturile turneului, urmand sa aiba cel mai dificil test de pana acum.

Halep la French Open: Simona deschide ziua a 9-a la Roland Garros. S-a stabilit ora meciului de luni

Simona Halep 4 WTA) va juca, luni, in optimile turneului, urmand sa o intalneasca pe Carla Suarez Navarro Spania, 23 WTA) o adversara in fata careia are sase victorii si sase infrangeri, toate esecurile venind pe zgura.

Halep la French Open: francezii sunt la picioarele Simonei. Ce au scris dupa calificarea romancei in sferturi

Simona Halep 4 WTA) si-a castigat meciurile de pana acum de la Roland Garros cu o lejeritate impresionanta, iar ultimul succes, cel din optimi, a fost comentat pe larg de presa locala.

Simona dansatoare: Halep a zburdat pe teren cu Suarez Navarro si e in sferturile de la French Open

Simona Halep 4 WTA) creste de la un meci la altul la French Open. Astazi, ea a invins-o categoric pe o adversara in fata careia avea un bilant catastrofal: sase infrangeri in sase meciuri disputate pe zgura.

Mega surpriza la French Open: ocupanta locului 290 mondial e in turul 4! A scos o jucatoare de Top 20 mondial

Dupa Kerber, Cibulkova, Konta si Radwanska, Simona Halep 4 WTA) a mai scapat de o sportiva care a inceput Roland Garros din postura de cap de serie.

Halep, fata in fata cu revelatia anului 2017: s-a aflat cu cine va juca in sferturile de la French Open

Simona Halep 4 WTA) va avea prilejul de a-si lua revansa fata de o adversara cu care a pierdut finala de la Roma, inainte de a veni la Roland Garros.

O eliminare dramatica si o victorie mare: Tecau si Begu au jucat la dublu la French Open. Ce au facut

Pe langa Simona Halep 4 WTA) care a evoluat, astazi, in turul III al probei de simplu feminin, alti doi romani au fost si ei in actiune, alaturi de partenerii lor.

Halep irezistibila: Simona e in optimile French Open. Urmeaza o adversara in fata careia a pierdut mereu pe zgura

Simona Halep 4 WTA) a facut cel mai bun meci de al ei, la Paris. Contra lui Kasatkina Rusia, 28 WTA), romanca a fost fenomenala in primul set si de o tarie mentala fantastica in setul doi, atunci cand a salvat patru mingi de set.

actualitate, 23:00