09:00

LIVESCORE Simona Halep vs Coco Vandeweghe (de la ora 13:00)

Pentru accederea in semifinalele turneului de categorie Premier Mandatory de la Madrid, Simona Halep cap de serie numarul trei) trebuie sa treaca de Coco Vandeweghe SUA - 20 WTA). Partida de pe arena Manolo Santana este programata de la ora 13. 00 si va putea fi urmarita in direct pe Digi Sport si Livescore pe HotNews. ro. continuă pe Hotnews

LIVESCORE Simona Halep vs Coco Vandeweghe 6-1, 4-1

Pentru accederea in semifinalele turneului de categorie Premier Mandatory de la Madrid, Simona Halep cap de serie numarul trei) trebuie sa treaca de Coco Vandeweghe SUA - 20 WTA). Partida de pe arena Manolo Santana este programata de la ora 13. 10 si va putea fi urmarita in direct pe Digi Sport si Livescore pe HotNews. ro.

Cap de serie numarul trei, Simona Halep a avut nevoie doar de 56 de minute pentru a castiga meciul cu jucatoarea americana Coco Vandeweghe locul 20 WTA), obtinand astfel calificarea in semifinalele turneului de categorie Premier Mandatory de la Madrid. Halep a profitat de numeroasele greseli ale adversarei sale si s-a impus cu 6-1, 6-1.

VIDEO WTA Madrid: Simona Halep vs Coco Vandeweghe 6-1, 6-1/ Halep, in semifinale dupa o victorie rapida

VIDEO WTA Madrid: Simona Halep vs Samantha Stosur 6-4, 4-6, 6-4/ Halep, in sferturi - Cu sange rece

Testata serios de puternica Sam Stosur 26 WTA), Simona Halep cap de serie numarul trei) a dat dovada de sange rece in momentele importante ale disputei din optimile turneului Premier Mandatory de la Madrid, jucatoarea noastra castigand in trei seturi o partida echilibrata si dificila 6-4, 4-6, 6-4). Meciul a durat o ora si 52 de minute. Urmatoarea adversara: Coco Vandeweghe SUA - 20 WTA) - cele doua nu s-au mai intalnit pana acum.

Testata serios de puternica Sam Stosur 26 WTA), Simona Halep cap de serie numarul trei) a dat dovada de sanga rece in momentele importante ale disputei din optimile turneului Premier Mandatory de la Madrid, jucatoarea noastra castigand in trei seturi o partida echilibrata si dificila 6-4, 4-6, 6-4). Meciul a durat o ora si 52 de minute. Se actualizeaza.

LIVE Text Simona Halep vs Samantha Stosur 0-0

Dupa o calificare cu mari emotii in optimile turneului Premier Mandatory de la Madrid a revenit de la 2-5 in setul decisiv al disputei cu Roberta Vinci), Simona Halep o intalneste pe Samantha Stosur, locul 26 WTA. Meciul este in direct pe Digisport 2 si LiveText pe HotNews. ro.

LIVE Text Simona Halep vs Samantha Stosur 6-4, 3-3

LIVE Text Simona Halep vs Roberta Vinci (dupa ora 15:00)

Pentru a ajunge in optimile turneului Premier Mandatory de la Madrid, Simona Halep cap de serie numarul trei) trebuie sa o invinga pe Roberta Vinci 34 WTA). Meciul de pe Manolo Santana va fi in direct pe Digisport 2 si LiveText pe HotNews. ro.

LIVE Text Simona Halep vs Roberta Vinci (dupa ora 16:00)

VIDEO WTA Madrid: Simona Halep vs Roberta Vinci 6-3, 2-6, 7-6(2)/ Pe marginea prapastiei - Simona revine de la 2-5 in decisiv si se califica in optimi

Simona Halep a fost propriul ei adversar in meciul cu Roberta Vinci din turul trei al turneului Premier Mandatory de la Madrid, jucatoarea noastra traind un adevarat thriller impotriva experimentatei Vinci. Dupa un set castigat fara emotii 6-3), Simo a intrat in jocul adversarei, a pierdut punct dupa punct, a fost neinspirata nervoasa si fara rabdare) si a adus-o pe Roberta in situatia de a se afla la un sigur game distanta de calificare 6-2, 5-2). Eliberata parca de presiune si cu un picior si jumatate deja in afara competitiei, Halep a revenit, a impins decisivul in tiebreak, acolo unde s-a impus cu 7-2.

actualitate, 09:00