16:00

S-a terminat meciul lui Halep de la Roland Garros. Executie rapida, scor incredibil

Simona Halep-Carla Suarez LIVE. Halep a castigat primul set cu 6-1. Jucatoarea romana de tenis Simona Halep, cap de serie 3, s-a calificat sambata in optimile de finala ale turneului de l. continuă pe Antena3

Cristian Tudor Popescu, dupa calificarea Simonei Halep in sferturi la Roland Garros. Este foarte important sa nu se imbete cu apa rece

Jurnalistul Cristian Tudor Popescu face o analiza a parcursului Simonei Halep la Roland Garros, dupa calificare sa in sferturile competitiei. Este foarte important ca Simona sa nu se imbete cu.

L'Equipe, dupa victoria Simonei: Tornada Halep, in sferturi la Roland Garros, romanca este o serioasa pretendenta la titlu

Cotidianul L'Equipe scrie, luni, ca tornada Simona Halep a ajuns in sferturi la Roland Garros, iar prin victoria obtinuta intr-o ora cu spaniola Carla Suarez Navarro a demonstrat ca este o serioasa pretendenta la castigarea titlului.

Halep, in sferturi la Roland Garros, dupa victoria categorica in fata lui Suarez Navarro

Simona Halep s-a calificat in sferturi la Roland Garros, dupa ce a invins-o pe Suarez Navarro cu 6-1, 6-1. Halep, locul 4 WTA, a trecut de Navarro, locul 23 WTA, in doar o ora, informeaza GSP.

Tenismena Simona Halep, locul 3 WTA, o va intalni, luni, la ora 12. 00, pe Carla Suarez Navarro, locul 23 WTA si cap de serie numarul 21, in optimile de finala ale turneului de la Roland Garros, al doilea Grand Slam al anului, scrie Mediafax.

Simona Halep o va intalni, luni, in optimile turneului de la Roland Garros, pe Carla Suarez Navarro

LIVE Roland Garros: Simona Halep - Carla Suarez Navarro in optimi (luni, 12:00)

Simona Halep o intalneste, luni la pranz, pe Carla Suarez Navarro in optimile de finala de la Roland Garros.

LIVE Roland Garros: Simona Halep - Carla Suarez Navarro in optimi

Asa am trait Roland Garros: Simona Halep - Carla Suarez Navarro in optimi

Simona Halep a intalnit-o, luni la pranz, pe Carla Suarez Navarro in optimile de finala de la Roland Garros.

Roland Garros: Partida dintre Simona Halep si Carla Suarez Navarro se va juca luni, de la ora 12.00

Organizatorii de la Roland Garros au anuntat programul zilei de luni n. r. 5 iunie), Simona Halep favorita numarul trei) urmand sa o intalneasca pe spaniola Carla Suarez Navarro locul 23 WTA), cap de serie numarul 24, in optimile de finala ale competitiei. Confruntarea dintre cele doua jucatoare este prima de pe arena Philippe-Chatrier si va incepe la ora 12. 00 ora Romaniei).

Simona Halep s-a calificat in optimile de finala: Nu ma gandesc in ce tur sunt, fiindca toate adversarele sunt dificile. Nu ma gandesc decat sa-mi fac jocul |Corespondenta de la Roland Garros

Cu fiecare zi care trece, Simona Halep este privita la Roland Garros ca una dintre principalele favorite la castigarea trofeului, alaturi de campioana en titre Garbine Muguruza Spania), Karolina Pliskova Cehia), Elina Svitolina Ucraina) si Kristina Mladenovic Franta).

actualitate, 16:00