19:30

Simona se califica in forta in semifinalele Indian Wells dupa un start greoi: cum s-a scris povestea victoriei cu numarul 18 din 19 meciuri

Simona a depasit un start lent, s-a ajustat la stilul Carlei Suarez Navarro si a dominat-o clar pe jucatoarea iberica in ultimele doua seturi. Si meciurile urate trebuie castigate, nu numai cele frumoase, nu? E fascinant cum o partida de tenis este mai mult sau, in cazul de fata, mai putin decat suma jucatoarelor. continuă pe România Liberă

LIVE Simona Halep in sferturi la Indian Wells (dupa ora 22:00)

Jucatoarea Simona Halep evolueaza, miercuri, in sferturile de finala la turneului WTA Premier de la Indian Wells contra ibericei Carla Suarez Navarro, locul 13 mondial.

LIVE Simona Halep in optimi la Indian Wells (dupa ora 00:00)

Simona Halep revine, marti, in actiune la Indian Wells pentru meciul din optimile de finala contra Karolinei Pliskova din Cehia.

LIVE Simona Halep in optimi la Indian Wells (dupa ora 23:00)

Maria Sharapova iese de la Indian Wells dupa un meci de cosmar, Serena Williams cedeaza un set

Maria Sharapova a fost eliminata de la Indian Wells, miercuri dimineata, in optimile de finala, dupa un alt meci in care nu i-a iesit nimic.

Simona Halep ajunge in optimi la Indian Wells si ramane pe locul 3 WTA

Luni dimineta, la la Indian Wells, Simona Halep a invins-o pe reprezentanta gazdelor Varvara Lepchenko si a avut nevoie de trei seturi pentru a obtine calificarea in faza optimilor de finala. Accesul in aceasta faza a competitiei ii asigura Simonei Halep locul 3 WTA, in fata Petrei Kvitova.

FOTO Halep, surpriza mare inaintea meciului cu Serena: Simona a primit o doza de energie la Indian Wells

Simona Halep se pregateste de confruntarea cu liderul mondial, in semifinale, la Indian Wells, iar cu 24 de ore inainte de meci, ea a fost incurajata de o legenda vie.

LIVE Simona Halep in sferturi la Indian Wells

GAME cu GAME Simona Halep in sferturi la Indian Wells

Jucatoarea Simona Halep a evoluat, miercuri, in sferturile de finala la turneului WTA Premier de la Indian Wells contra ibericei Carla Suarez Navarro, locul 13 mondial.

MINUT cu MINUT Simona Halep in optimi la Indian Wells

Simona Halep a revenit, marti, in actiune la Indian Wells pentru meciul din optimile de finala contra Karolinei Pliskova din Cehia.

Indian Wells: Simona Halep trece de Pliskova, 6-4, 6-4. Urmeaza Carla Suarez Navaro

Jucatoarea de pe locul trei WTA, Simona Halep, a invins-o pe Karolina Pliskova din Cehia si s-a calificat in sferturile de finala ale Indian Wells. Carla Suarez Navarro va fi urmatorul obstacol al Simonei la Indian Wells.

actualitate, 19:30