05:00

Simona Halep o invinge pe Alexandra Dulgheru in mai putin de o ora

Jucatoarea Simona Halep s-a calificat, vineri, in semifinalele turneului WTA Premier 5 de la Roma, dupa ce a invins-o in doua seturi scurte pe Alexandra Dulgheru. continuă pe Online Sport

WTA Roma: Simona Halep vs Alexandra Dulgheru 6-1, 6-0/ Halep, tenis de Playstation - Calificare en-fanfare in semifinale

Simona Halep nu i-a dat nicio sansa Alexandrei Dulgheru in sfertul de finala romanesc de la Roma, numarul doi mondial etaland un tenis desprins parca din jocurile pe calculator. In mai putin de o ora, Halep a aratat un joc demn de o campioana, totul fiind pus la punct pana in cel mai mic detaliu. Alexandra a evoluat cu inima, a facut tot posibilul, insa cel putin in acest moment al carierei nu are armele necesare pentru a-i face fata Simonei. A fost 6-1, 6-0 pentru Halep, dupa un meci care a durat doar 57 de minute. Pentru Dulgheru ramane insa un turneu reusit, in care a invins adversare puternice precum Safarova si Makarova. In semifinale, Halep o va intalni pe Carla Suarez Navarro.

Simona Halep vs. Venus Williams, joi la ora 14:00

Meciul dintre Simona Halep, locul 2 WTA, si americanca Venus Williams, locul 16 WTA, din optimile de finala ale turneului de categorie Pemier 5 de la Roma, a fost programat de organizatori, joi, in jurul orei 14.

GAME cu GAME Simona Halep-Alexandra Dulgheru in sferturi la Roma

Onlinesport. ro a transmis, vineri dupa pranz, sfertul de finala romanesc de la Roma dintre Simona Halep si Alexandra Dulgheru.

LIVE Simona Halep-Alexandra Dulgheru in sferturi la Roma (13:00)

Onlinesport. ro transmite, vineri dupa pranz, sfertul de finala romanesc de la Roma dintre Simona Halep si Alexandra Dulgheru.

LIVE Simona Halep-Alexandra Dulgheru in sferturi la Roma (vineri, 13:00)

Simona Halep - Alexandra Dulgheru, meci cu o suma mare de bani pe masa. Cat va lua invingatoarea si cat invinsa

Simona Halep si Alexandra Dulgheru se vor intalni in sferturile de finala ale turneului feminin de tenis de la Roma.

UPDATE. Meciul Simona Halep - Alexandra Dulgheru se va disputa vineri, de la ora 13.00

Meciul dintre Simona Halep, locul 2 WTA, i Alexandra Dulgheru, locul 72 WTA, din sferturile de finala ale turneului de categorie Premier 5 de la Roma, se va disputa vineri, de la ora 13. 00, informeaza.

Duel romanesc pe zgura de la Roma: Simona Halep, victorie in fata Alexandrei Dulgheru - 6 - 1, 6 - 0

Simona Halep s-a calificat in semifinalele turneului de la Roma, dupa victoria facila in fata Alexandrei Dulgheru, la capatul unei partide ce a durat mai putin de o ora. Dulgheru - Halep: 0 - 6 in setul doi: Simo.

Alexandra Dulgheru - Simona Halep, live-text incepand cu ora 13.00

Partida dintre Alexandra Dulgheru si Simona Halep este programata sa inceapa astazi, in jurul orei 13. Pe www. antena3. ro veti putea urmari un live-text cu desfasurarea partidei in urma careia una dintre.

actualitate, 05:00