01:05

Simona Halep a invins-o pe Alexandra Dulgheru si s-a calificat in semifinalele turneului de la Roma

Wall-Street Ro Wall-Street Ro,

Simona Halep, locul 2 WTA, a invins-o, vineri, cu scorul de 6-1, 6-0, pe Alexandra Dulgheru, locul 72 WTA, venita din calificari, si a acces in semifinalele turneului de categorie Premier 5 de la Roma. continuă pe Wall-Street Ro

Zi plina de tenis, patru romance joaca la Roma: Simona Halep, Irina Begu, Alexandra Dulgheru si Monica Niculescu

Jucatoarele Alexandra Dulgheru, Irina-Camelia Begu, Simona Halep si Monica Niculescu vor evolua, marti, in probele de simplu si de dublu la turneul de categorie Premier 5 de la Roma, conform programului anuntat pe site-ul oficial al competitiei.

Simona Halep, in semifinalele Turneului de la Roma, dupa ce a invins-o pe Alexandra Dulgheru

Simona Halep, numarul doi mondial, a invins-o vineri, in sferturile de finala ale turneului de la Roma, pe Alexandra Dulgheru, locul 72 WTA, scor 6-1, 6-0, informeaza B1 TV. Romanca de 23 de ani a invins-o, in.

Duel romanesc pe zgura de la Roma: Simona Halep, victorie in fata Alexandrei Dulgheru - 6 - 1, 6 - 0

Simona Halep s-a calificat in semifinalele turneului de la Roma, dupa victoria facila in fata Alexandrei Dulgheru, la capatul unei partide ce a durat mai putin de o ora. Dulgheru - Halep: 0 - 6 in setul doi: Simo.

WTA Roma: Simona Halep vs Alexandra Dulgheru 6-1, 6-0/ Halep, tenis de Playstation - Calificare en-fanfare in semifinale

Simona Halep nu i-a dat nicio sansa Alexandrei Dulgheru in sfertul de finala romanesc de la Roma, numarul doi mondial etaland un tenis desprins parca din jocurile pe calculator. In mai putin de o ora, Halep a aratat un joc demn de o campioana, totul fiind pus la punct pana in cel mai mic detaliu. Alexandra a evoluat cu inima, a facut tot posibilul, insa cel putin in acest moment al carierei nu are armele necesare pentru a-i face fata Simonei. A fost 6-1, 6-0 pentru Halep, dupa un meci care a durat doar 57 de minute. Pentru Dulgheru ramane insa un turneu reusit, in care a invins adversare puternice precum Safarova si Makarova. In semifinale, Halep o va intalni pe Carla Suarez Navarro.

Simona Halep o invinge pe Alexandra Dulgheru in mai putin de o ora

Jucatoarea Simona Halep s-a calificat, vineri, in semifinalele turneului WTA Premier 5 de la Roma, dupa ce a invins-o in doua seturi scurte pe Alexandra Dulgheru.

Simona Halep, prima reactie dupa victoria cu Alexandra Dulgheru: Am fost avantajata, Alexandra a fost obosita

Simona Halep a pierdut doar un game in meciul cu Alexandra Dulgheru 6-1, 6-0) reusind sa se califice in semifinalele turneului Premier 5 de la Roma. Am fost avantajata, Alexandra a fost obosita, a precizat Simona la finalul partidei din sferturi.

GAME cu GAME Simona Halep-Alexandra Dulgheru in sferturi la Roma

Onlinesport. ro a transmis, vineri dupa pranz, sfertul de finala romanesc de la Roma dintre Simona Halep si Alexandra Dulgheru.

LIVE Simona Halep-Alexandra Dulgheru in sferturi la Roma (13:00)

Onlinesport. ro transmite, vineri dupa pranz, sfertul de finala romanesc de la Roma dintre Simona Halep si Alexandra Dulgheru.

LIVE Simona Halep-Alexandra Dulgheru in sferturi la Roma (vineri, 13:00)