15:30

Simona Halep - Karolina Pliskova, meci de infarct la Fed Cup. Simona isi adjudeca primul set

Romania si Cehia se dueleaza in turul I din Grupa Mondiala, la Cluj. in primul meci al zilei, se intalnesc Simona Halep, locul 3 WTA, si Karolina Pliskova, locul 13 WTA. in primul set, Simona conduce cu 4 - 2. continuă pe Antena3

Simona Halep - Karolina Pliskova, meci de infarct la Fed Cup. Romania pierde prima partida

Simona Halep - Karolina Pliskova, in prima partida din confruntarea Romania - Cehia de la Fed Cup

Simona Halep 3 WTA) va fi pe teren, contra Karolinei Pliskova 13 WTA), sambata, de la ora 13:00, in primul meci din confruntarea cu Cehia, din sferturile Grupei Mondiale din Fed Cup, eveniment care va avea loc in Sala Polivalenta din Cluj.

Ordinea meciurilor de la Fed Cup. Simona Halep joaca prima

Simona Halep, numarul trei mondial, o va intalni pe Karolina Pliskova, sambata, de la ora 13. 00, in Sala Polivalenta din Cluj-Napoca, in prima partida de simplu a confruntarii dintre echipele de tenis ale.

LIVE Fed Cup: Simona Halep - Karolina Pliskova

Vineri a fost anuntat programul intalnirii Romania - Cehia, care se joaca sambata si duminica in cadrul Fed Cup la tenis. Urmariti in aceasta pagina live text primele doua meciuri de simplu.

Simona Halep, declaratie suprinzatoare dupa infrangerea din Fed Cup: M-am enervat...

Simona Halep a oferit prima reactie dupa infringerea in fata Karolinei Pliskova, scor 7-6, 4-6, 2-6. Sportiva noastra spera ca miine sa cistige, chiar daca o va intilni pe Petra Kvitova, cea mai valoroasa.

FOTO Cea mai tare poza cu Simona Halep. Ipostaza in care jucatoarea noastra nu a mai fost vazuta niciodata

Simona Halep este vedeta echipei de Fed Cup a Romaniei, lucru normal tinand cont ca este a treia jucatoare din circuitul feminin mondial.

Fed Cup LIVE. Monica Niculescu - Petra Kvitova, al doilea meci al zilei. Romanca reuseste un prim set de exceptie

Dupa ce Karolina Pliskova a invins-o pe Simona Halep in primul meci al intalnirii de Fed Cup dintre Romania si Cehia, sperantele noastre se leaga acum de Monica Niculescu. Sportiva romanca, locul 37 WTA, o int.

Fed Cup LIVE. Monica Niculescu - Petra Kvitova, al doilea meci al zilei. Victorie senzationala a romancei

Fed Cup 2016. Monica Niculescu - Petra Kvitova, al doilea meci al zilei. Victorie senzationala a romancei

Romania - Cehia 0-1: Greu cand te doare nasul. Halepova a facut-o mare pe Pliskova dupa alt meci ratat in Fed Cup

De-a lungul partidei, comentatorul ceh a pronuntat numele Simonei in stil propriu, iar la cate greseli a facut a treia jucatoare a lumii, senzatia a fost ca cineva s-a deghizat in Simona Halep si a jucat pentru adversari.

actualitate, 15:30