09:30

VICTORIE IN RITM DE VALS EURO 2020: Olanda - Austria 2-0

Ziarul Bursa Ziarul Bursa,

Olanda este a treia echipa calificata in optimi, dupa ce a invins, lejer, Austria cu scorul de 2-0. Fara sa apese foarte tare pe acceleratie, Olanda a trecut de Austria, echipa care a tot incercat sa intre in meci, dar nu a gasit poarta prin care sa faca acest lucru. continuă pe Ziarul Bursa

Pontul zilei la Euro 2020: Olanda vs Austria - Memphis Depay si cota care le face cu ochiul pariorilor

De 13 ani astepta nationala Oranje un succes la un Campionat European. Olanda a lipsit in 2016, iar in 2012 n-a castigat niciun meci in grupe. Asadar, ultimul succes data de la turneul final continental din 2008.

LIVE Olanda - Austria 2-0. Batavaii lovesc pe contraatac

Ziua de joi se incheie la EURO 2020 cu un super meci intre Olanda si Austria, partida programata la Amsterdam in Grupa C.

Euro 2020: Rusia - Finlanda 1-0 Golul lui Miranchuk a facut diferenta

Rusia a reusit prima victorie de la Euro 2020, scor 1-0, impotriva Finlandei. Meciul s-a desfasurat la Saint Petersburg in cadrul grupei B a turneului final al Campionatului European.

Italia calca totul in picioare. Al doilea 3-0 la EURO 2020 si calificare in optimi

Nationala Italiei a obtinut al doilea succes categoric in Grupa A la Euro 2020. Dupa 3-0 in prima partida cu Turcia, fosta campioana mondiala a facut instructie si cu Elvetia in ceea ce a fost considerat derby-ul grupei.

Croatia Cehia 1-1. Vicecampioana mondiala continua sa dezamageasca la EURO 2020

Echipa Croatiei obtine primul punct in Grupa D la EURO 2020 dupa o remiza cu Cehia la Glasgow, dupa ce a fost condusa cu 1-0 la pauza.

Preturi colosale la Euro 2020. Te costa o mica avere sa mananci si sa bei pe Arena Nationala

Toata lumea a asteptat ca suporterii sa poata sa fie din nou prezenti pe Arena Nationala. in timp ce foarte multi oameni si-au cumparat bilete pentru Euro 2020, iar costurile nu au fost unele mici, daca in poveste intra si mancarea si bautura, o mica avere este pregatita de persoanele ce urmaresc cu drag lumea .

UEFA ameninta cu mutarea finalei EURO 2020 la Budapesta

UEFA si guvernul britanic condus de Boris Johnson se afla intr-o disputa pe tema finalei EURO 2020.

Euro 2020, Grupa B: Belgia a intors scorul cu Danemarca.Meciul, oprit in minutul 10, in semn de omagiu pentru Eriksen FOTO

Belgia s-a calificat in optimile de finala ale turneului final al Campionatului European, dupa ce a invins, joi, la Copenhaga, cu scorul de 2-1 0-1), echipa Danemarcei, in etapa a II-a a Grupei B din cadrul Euro-2020.

Euro 2020: UEFA, negocieri cu guvernul britanic pentru prezenta suporterilor straini la semifinalele si finala de pe Wembley

UEFA spera ca negocierile cu guvernul Marii Britanii privind ridicarea restrictiilor de carantina pentru fanii straini sa aiba ca rezultat prezenta acestora in tribunele stadionului Wembley la meciurile din semifinalele, respectiv finala EURO 2020, scrie Reuters.

Primul 0-0 la EURO 2020. Spania s-a lovit de zidul galben suedez

Suediei, echipa care produce prima surpriza la EURO 2020. Timp de 90 de minute fosta campioana europeana si mondiala a macinat in gol si n-a reusit sa treaca de apararea .