18:30

Anna Blinkova

Simona Halep si-a incheiat parcursul la Hong Kong. Sportiva a fost eliminata in turul doi al turneului WTA 125

Simona Halep, care in prezent ocupa locul 1130 WTA, a pierdut meciul din turul doi al turneului de la Hong Kong, in fata rusoaicei Anna Blinkova, locul 78 mondial. Sportiva originara din Constanta a fost infranta, dupa ce adversara ei s-a impus in primul set dupa 33 de minute, iar din al doilea dupa 30 de minute. Romanca revenise dupa o pauza de patru luni .

Simona Halep, eliminata de Anna Blinkova, in turul doi la

Simona Halep 33 de ani, locul 1130 WTA) a fost eliminata, joi, in turul doi al turneului la turneul de categorie WTA 125 de la Hong Kong, cu premii de 115. 000 de dolari.

Simona Halep a pierdut in fata rusoaicei Anna Blinkova, o jucatoare cu doar 12 victorii in 38 de meciuri in 2024

Dupa victoria din primul tur de la Hong Kong, Simona Halep a fost invinsa in cea de-a doua mansa. Romanca a pierdut in fata Annei Blinkova, cu scorul 6-2, 6-1. Simona Halep a pierdut meciul cu Anna Blinkova Jucatoarea de tenis din Romania pornise cu dreptul in turneul de la Hong Kong. Dupa ce miercuri .

Simona Halep si-a aflat adversara din turul 2 de la Hong Kong, o jucatoare care a obtinut cel mai mare triumf din cariera chiar in Romania

Simona Halep a obtinut prima victorie dupa mai bine de doi ani de zile, miercuri, si si-a aflat urmatoarea adversara de la turneul de 125 de puncte din Hong Kong. Adversara Simonei Halep din turul 2 de la Hong Kong este Anna Blinkova Dubla-castigatoare de Grand Slam o va intalni in turul 2 pe Anna Blinkova 78 WTA), joi, nu mai devreme de ora 11:30.

Simona Halep, prima victorie de la revenirea in circuit

Jucatoarea Simona Halep s-a calificat, miercuri, in turul secund la turneul WTA 125 de la Hong Kong. Pentru fosta lidera mondiala e primul succes dupa suspendarea pentru dopaj. Halep va juca pentru un loc in sferturile de finala cu Anna Blinkova din Rusia, ocupanta locului 78 mondial.

Sorana Cirstea, eliminata de Anna Blinkova in primul tur la Roland Garros

Sorana Cirstea, locul 30 WTA si favorita 28, a fost eliminata, marti, in primul tur la Roland Garros, al doilea grand slam al anului.

Sorana Cirstea si accidentarea care i-a oprit parcursul la Roland Garros: Am vrut sa abandonez, dar m-am gandit la Nadal

Sorana Cirstea s-a oprit in runda inaugurala a turneului Roland Garros, invinsa in trei seturi de rusoaica Anna Blinkova, 6-3, 3-6, 7-65). Romanca a suferit insa o accidentare chiar in primul set.

Roland Garros: Sorana Cirstea, invinsa in runda inaugurala Eliminare la tiebreak

Sorana Cirstea a ratat marti prezenta in turul al doilea de la Roland Garros, dupa un meci extrem de dificil in fata rusoaicei Anna Blinkova 55 WTA), care s-a impus cu scorul de 6-3, 3-6, 7-65).

Sorana Cirstea, eliminata in primul tur la Roland Garros. Romanca a fost invinsa de rusoaica Anna Blinkova. De ce meciul a avut o intarziere de cinci ore

Sorana Cirstea 34 de ani, 30 WTA) a fost eliminata in primul tur la Roland Garros. Romanca a fost invinsa de rusoiaca Anna Blinkova 25 de ani, 55 WTA), cu scor 3-6, 6-3, 6-7. Sorana Cirstea paraseste turneul de la Paris in turul 1, la capatul unei zile extrem de complicate, similara cu ce s-a intamplat si anul trecut, conform GSP.

Roland Garros: Anna Blinkova vs Sorana Cirstea - Miza pe romanca

Anna Blinkova - Sorana Cirstea, meci contand pentru primul tur al turneului de Grand Slam de la Paris, este programat, marti, 28 mai, pe terenul nr. 5, de la ora 12:00, si va fi transmis in direct de Eurosport 2.

Favorita numarul doi, eliminata in primul tur la WTA Rabat

Anna Blinkova a fost eliminata in primul tur al turneului WTA de la Rabat, dupa ce a fost invinsa in doua seturi de Laura Siegemund, scor 6-1, 7-64).

Surprize pe tabloul feminin de la Indian Wells 2024 - Opt favorite, eliminate

Jessica Pegula a cincea favorita a competitiei) a spus adio turneului din desertul californian, americanca fiind invinsa in turul al doilea de la Indian Wells 2024 de Anna Blinkova.

Istorie la Australian Open. A treia favorita din turneul feminin eliminata dupa cel mai lung tie-break jucat vreodata intr-un turneu de Mare Slem

Elena Rybakina, finalista editiei precedente si favorita numarul 3 in acest an, a fost eliminata in turul secund de rusoaica Anna Blinkova, dupa ce a ratat sase mingi de meci. Final de drum pentru Emma Raducanu la Australian Open. Al treilea an consecutiv cand pierde in turul 2 .

VIDEO Surpriza uriasa la Australian Open 2024 - Finalista de anul trecut, eliminata dupa un tiebreak care intra in istorie

Elena Rybakina si Anna Blinkova au oferit cel mai dramatic final de meci de la Australian Open 2024, finalista de anul trecut fiind eliminata dupa cel mai lung tiebreak disputat pe tabloul feminin al unui Grand Slam scor 22-20).

Irina Begu a fost eliminata in turul doi de la Wimbledon. Jucatoarea din Romania a fost protagonista unui moment inedit VIDEO

Romania mai are doar doua reprezentante in turul trei de la Wimbledon. Irina Begu a spus adio competitiei, dupa meciul cu rusoaica Anna Blinkova. Sportiva noastra a avut probleme medicale, dar a si fost protagonista unui mesaj cu rar se vede pe un teren de tenis. S-a intamplat in pauza scurta dintre doua puncte. Irina .

Irina Begu, eliminata in turul doi de la Wimbledon

Aventura Irinei Begu la Wimbledon s-a oprit in turul al doilea, faza a competitiei in care sportiva noastra a fost invinsa de rusoaica Anna Blikova 40 WTA), scor 7-5, 6-3.

Lidera mondiala, in semifinale la WTA Bad Homburg dupa un nou meci solid

Iga Swiatek este cea de-a treia semifinalista a turneului WTA Bad Homburg. Lidera mondiala a invins-o in sferturi pe Anna Blinkova, scor 6-3, 6-2.

Elina Svitolina si-a explicat gestul din confruntarea cu Anna Blinkova de la Roland Garros

Elina Svitolina a revenit de curand in circuitul WTA si jucatoarea din Ucraina traverseaza o perioada foarte buna. Vineri, aceasta s-a calificat in optimi la Roland Garros dupa ce a trecut de rusoaica Anna Blinkova, dar nu a dat mana cu aceasta la finalul disputei.

Roland Garros: Cea mai buna jucatoare a Ucrainei, in optimi dupa ce a invins o rusoaica

Elina Svitolina s-a calificat in optimile turneului Roland Garros. Sportiva din Ucraina a eliminat-o in 3 seturi pe Anna Blinkova, scor 2-6, 6-2, 7-5.

French Open: Caroline Garcia a fost invinsa de Anna Blinkova, iar Jelena Ostapenko a fost si ea eliminata

Caroline Garcia a pierdut in turul doi al French Open-ului, in fata Annei Blinkova. A fost invinsa de rusoaica cu 4-6, 6-3, 7-5. Garcia a fost a 16-a favorita care a parasit tabloul feminin la inceputul turului al doilea, miercuri. De altfel, fosta campioana Jelena Ostapenko a suferit o infrangere socanta in fata debutantei in .

actualitate, 18:30