20:00

Turul Hong

Simona Halep, primul mesaj dupa eliminarea de la Hong Kong. Ce urmeaza pentru fostul lider WTA (FOTO)

Simona Halep a transmis un prim mesaj dupa infrangerea suferita in turul 2 la Hong Kong si a recunoscut ca revenirile nu sunt niciodata usoare. Primul mesaj transmis dupa eliminarea de la Hong Kong .

Halep, in Misiune imposibila: seful tenisului romanesc a explicat de ce Simona a pierdut astazi

Parcursul romancei, la Hong Kong, s-a incheiat in turul II.

Simona Halep si-a incheiat parcursul la Hong Kong. Sportiva a fost eliminata in turul doi al turneului WTA 125

Simona Halep, care in prezent ocupa locul 1130 WTA, a pierdut meciul din turul doi al turneului de la Hong Kong, in fata rusoaicei Anna Blinkova, locul 78 mondial. Sportiva originara din Constanta a fost infranta, dupa ce adversara ei s-a impus in primul set dupa 33 de minute, iar din al doilea dupa 30 de minute. Romanca revenise dupa o pauza de patru luni .

Simona Halep, eliminata de Anna Blinkova, in turul doi la

Simona Halep 33 de ani, locul 1130 WTA) a fost eliminata, joi, in turul doi al turneului la turneul de categorie WTA 125 de la Hong Kong, cu premii de 115. 000 de dolari.

Gabriela Ruse, eliminata in turul doi la WTA 125 Hong Kong Open

Jucatoarea de tenis Gabriela Ruse, locul 93 mondial, a fost eliminata, joi, in turul doi la turneul de categorie WTA 125 de la Hong Kong, cu premii de 115. 000 de dolari.

Simona Halep si-a aflat adversara din turul 2 de la Hong Kong, o jucatoare care a obtinut cel mai mare triumf din cariera chiar in Romania

Simona Halep a obtinut prima victorie dupa mai bine de doi ani de zile, miercuri, si si-a aflat urmatoarea adversara de la turneul de 125 de puncte din Hong Kong. Adversara Simonei Halep din turul 2 de la Hong Kong este Anna Blinkova Dubla-castigatoare de Grand Slam o va intalni in turul 2 pe Anna Blinkova 78 WTA), joi, nu mai devreme de ora 11:30.

Victorie pentru Simona Halep la Hong Kong. Cu cat a invins-o romanca pe Arina Rodionova in runda inaugurala

Zi importanta pentru Simona Halep si pentru tenisul romanesc. Dupa doi ani de pauza, sportiva s-a calificat miercuri in turul doi al turneului de la Hong Kong, impunandu-se in fata Arinei Rodionova, intr-un meci de peste doua ore. Simona Halep, in turul doi la Hong Kong Au trecut mai bine de patru luni si jumatate .

Halep, primul meci castigat dupa 2 ani: Simona e in optimi, la Hong Kong. Stim cu cine va juca in turul urmator

Revenita pe teren, dupa 4 luni si jumatate, constanteanca s-a luptat admirabil.

Simona Halep, prima victorie de la revenirea in circuit

Jucatoarea Simona Halep s-a calificat, miercuri, in turul secund la turneul WTA 125 de la Hong Kong. Pentru fosta lidera mondiala e primul succes dupa suspendarea pentru dopaj. Halep va juca pentru un loc in sferturile de finala cu Anna Blinkova din Rusia, ocupanta locului 78 mondial.

Gabriela Ruse trece de primul tur la Hong Kong

Jucatoarea Gabriela Ruse s-a calificat in turul doi la Hong Kong, unde in aceasta saptamana are loc un turneu WTA de categorie 125 la care participa si Simona Halep.

WTA Hong Kong: Monica Niculescu a ratat calificarea n sferturi, dupa ce a pierdut la tiebreak n setul decisiv

Monica Niculescu, locul 87 WTA, a fost eliminata turul secund al turneului de la Hong Kong, de categorie International, dupa ce pierdut impotriva Dariei Gavrilova, locul 34 WTA, scor 6-3, 4-6, 7-63). Meciul a fost unul maraton si a durat doua ore 54 de minute.

WTA Hong Kong: Ana Bogdan, nfrngere categorica mpotriva Garbinei Muguruza, scor 6-2, 6-1

Ana Bogdan, locul 78 WTA, a fost eliminata in turul secund al turneului de categorie International de la Hong Kong, dupa ce a pierdut categoric in fata jucatoarei de pe locul 13 WTA, Garbine Muguruza, scor 6-2, 6-1. Partida a durat o ora si 16 minute.

WTA Hong Kong: Ana Bogdan, n optimi dupa ce a salvat trei mingi de meci - Duel cu Garbine Muguruza

Ana Bogdan, locul 78 WTA, a invins-o, marti, cu scorul de 6-7 2), 6-3, 7-5, pe jucatoarea americana Caroline Dolehide, locul 131 WTA, prezenta pe tabloul principal ca lucky loser, in turul I al turneului de categorie WTA International de la Hong Kong. Dolehide a ratat trei mingi de meci, doua la scorul de 5-2, pe propriul serviciu doua duble greseli), si una la 5-3, in decisiv.

WTA Hong Kong: Monica Niculescu, victorie cu Ons Jabeur / Tunisianca a servit de doua ori pentru cstigarea meciului

Monica Niculescu, locul 87 WTA, a acces in turul secund al turneului de la Hong Kong, de categorie International, dupa ce a invins-o pe tunisianca Ons Jabeur locul 100 WTA), scor 4-6, 7-60), 6-4. Meciul a fost unul intens si a durat doua ore si 40 de minute.

CM Snooker: Revenire de senzatie pentru Marco Fu - Condus cu 7-1, s-a impus cu 10-9 in fata lui Luca Brecel

Marco Fu favorit numarul opt) a reusit o revenire de senzatie in meciul cu Luca Brecel, jucatorul din Hong Kong impunandu-se cu 10-9, dupa ce a fost condus la un moment dat cu 7-1. Fu s-a calificat astfel in turul doi n. r. optimi) de la Campionatul Mondial de Snooker de la Sheffield.

Romanca Raluca-Ioana Olaru, eliminata in turul doi al calificarilor la Hong Kong

Romanca Raluca-Ioana Olaru, locul 856 WTA, a ratat, duminica, accederea in ultimul tur al calificarilor la Hong Kong, potrivit Mediafax. Olaru a fost invinsa, in turul doi al calificarilor, cu scorul de 6-4, 6-.

actualitate, 20:00