09:30

Cine este Casey Dellacqua, jucatoarea pe care Simona Halep o va intalni in sferturile de la Indian Wells (miercuri, ora 22:00)

Simona Halep o va intalni in sferturile de la Indian Wells pe Casey Dellacqua, jucatoare venita din calificari - locul 78 WTA. Disputa va avea loc miercuri, de la ora 22:00. Meciul va fi in direct pe Dolcesport si Livescore pe HotNews. ro. Intra in material pentru a vedea o prezentare a adversarei Simonei Halep. continuă pe Hotnews

Cine este Casey Dellacqua, obstacolul Simonei Halep catre semifinalele de la Indian Wells

La scurt timp dupa victoria de marti, in fata Eugeniei Bouchard 19 WTA), Simona Halep 7 WTA) si-a aflat adversara din sferturile de finala de la Indian Wells: Casey Dellacqua 78 WTA), care a obtinut calificarea din oficiu. Confruntarea dintre Halep si Dellacqua va avea loc miercuri seara, dupa ora 22.

Cine este Modulo Consulting, compania care a cumparat Axigen de la Radu Geogescu

Radu Georgescu, unul dintre cei mai cunoscuti antreprenori din IT-ul local, a vandut solutia de e-mail Axigen Messaging, cu afaceri de circa 44. 000 de euro in 2012, catre cei patru actionari ai Modulo Consulting, un integrator de solutii profesionale.

Cine o mai poate opri pe Simona? Halep a evoluat incantator cu Dellacqua si s-a calificat la pas in semifinalele turneului Indian Wells

Simona Halep a intalnit-o in sferturile de finala, la Indian Wells, pe Casey Dellacqua din Australia, careia nu i-a dat nici macar o sansa. Simonei a castigat partida in doua seturi, scor 6-2, 6-2, la capatul unui meci care a durat doar 61 de minute si s-a calificat in semifinalele turneului californian.

Indian Wells: Simona Halep s-a calificat in semifinale dupa o victorie categorica cu Casey Dellacqua (6-2, 6-2)

Simona Halep s-a calificat, miercuri, in semifinalele turneului de la Indian Wells, dupa ce a dispus, scor 6-2, 6-2, de Casey Dellacqua, locul 78 WTA - sportiva venita din calificari. Partida a curs intr-o singura directie, Halep fiind in mod evident cu cel putin o clasa pentru adversara. Demn de mentionat este faptul ca partida a durat doar o ora.

Simona Halep, in semifinale la Indian Wells! Victorie categorica impotriva lui Dellacqua.

Simona Halep s-a calificat in semifinalele turneul Premier de la Indian Wells, dupa ce a trecut de tenismena Casey Dellacqua, din Australia, in doua seturi, cu scorul de 6-2, 6-2. Halep cap de serie nr. 6) a avut un meci frumos in care i-au reusit cam toate loviturile impotriva australiencei, nelasandu-i acesteaia nicio sansa. In prezent locul 7 mondial, Halep a avut un adversar mai usor decat in meciurile precedente, fiind clara diferenta de clasa, pe teren, intre cele doua jucatoare.

Indian Wells: Simona Halep, calificare cu emotii in sferturi dupa o revenire superba cu Eugenie Bouchard (6-2, 1-6, 6-4)

Simona Halep cap de serie numarul sase) s-a calificat, marti, in sferturile turneului de la Indian Wells, dupa o partida foarte dificila cu Eugenie Bouchard, din Canada favorita 18). Simona a zburdat in primul set 6-2), dar a fost de nerecunoscut in al doilea pierdut cu 6-1). In decisiv, Halep a fost puternica din puncte de vedere mental atunci cand condusa cu 4-3 cu break) a avut capacitatea de a reveni si de a se impune cu 6-4. UPDATE: In sferturi, Simona Halep o va intalni pe Casey Dellacqua venita din calificari, locul 87 WTA, din Australia).

Simona Halep s-a calificat in sferturi la Indian Wells.

Simona Halep s-a calificat, marti, in sferturile turneului Premier 5 de la Indian Wells. Romanca a trecut in trei seturi de canadianca Eugenie Bouchard, scor 6-2, 1-6, 6-4. Eugenie Bouchard a avut nu mai putin de 7 asi, spre deosebire de doar 2 ai Simonei. Totusi fata de cele 3 duble greseli ale romancei, Bouchard a avut 6. In sferturile competitiei Halep va juca impotriva castigatoarei din partida Casey Dellacqua Australia, 78 WTA), care a trecut de Roberta Vinci cap de serie 13) in turul .

Simona Halep s-a calificat in sferturi la Indian Wells. Mai aproape de locul 5 mondial!.

LIVESCORE Simona Halep, fata in fata cu o noua mare performanta. Romanca joaca in sferturi la Indian Wells

Simona Halep o intalneste in aceasta seara, in sferturile de finala de la Indian Wells, pe Casey Dellacqua din Australia. O victorie a Simonei, coroborata cu un insucces al sarboaicei Jelena Jankovic ar face ca romanca sa devina de luni a cincea jucatoare din lume. Ramaneti pe www. adevarul. ro pentru a urmari meciul lui Halep in format livescore.

Simona Halep s-a calificat in optimi de finala la Indian Wells.

Jucatoarea de tenis Simona Halep, cap de serie numarul 6 si locul 7 WTA, s-a calificat, miercuri, in optimile de finala ale turneului de la Indian Wells SUA), dotat cu premii in valoare totala de 5. 740 de dolari, informeaza site-ul oficial al competitiei. Halep a invins-o, in turul trei, cu scorul de 6-2, 4-6, 6-4, dupa o ora si 57 de minute, pe Lucie Safarova Cehia), a 26-a favorita a competitiei si pozitia 28 in ierarhia mondiala. In optimile de finala, Simona Halep o va intalni pe .

actualitate, 09:30