3 Iul.

Pandurii Targu Jiu, eliminata din Europa League

Pandurii Targu Jiu au fost eliminati din Europa League, dupa ce au pierdut, joi, scor 1 - 2, in partida disputata pe Cluj Arena contra Fiorentinei. Echipa lui Cristian Pustai a inceput bine meciul si au deschis sco. continuă pe Antena3

Europa League: Pandurii Targu Jiu Fiorentina, scor 1-2

Formatia Pandurii Targu Jiu a fost invinsa, joi seara, pe Cluj Arena, cu scoul de 2-1 1-0), de echipa italiana Fiorentina, in etapa a patra a Grupei E a Ligii Europa si nu mai are nicio sansa de a accede in.

Formatia Pandurii Targu Jiu a fost invinsa, joi seara, pe Cluj Arena, cu scoul de 2-1 1-0), de echipa italiana Fiorentina, in etapa a patra a Grupei E a Ligii Europa si nu mai are nicio sansa de a accede in faza urmatoare a competitiei, potrivit Mediafax. Golul gazdelor a fost marcat de Eric, in minutul 32, cu o foarfeca de la aproximativ 15 metri, dupa o centrare a lui Buleica. Condescu, presedinte Pandurii: Necazul este mic, dar ciuda e mare Montella: Am meritat victoria, chiar daca a fost o lupta grea.

VIDEO Pandurii Targu Jiu pierde dramatic in prelungiri cu Fiorentina 1-2/ Eric, gol fantastic din foarfeca

LIVE Europa League: Rusescu titular, Chiriches rezerva

Onlinesport. ro transmite joi seara de la 22:05 meciurile pe care romanii Vlad Chiriches si Raul Rusescu le disputa in etapa a 4-a din Europa League.

LIVE Europa League (22:05). Rusescu titular, Chiriches rezerva

Azi LIVE Chiriches si Rusescu in Europa League (22:05)

LIVETEXT Pandurii-Fiorentina 0-0. Gorjenii cauta prima victorie in Europa League impotriva liderului grupei E

Pandurii isi joaca impotriva Fiorentinei ultima sansa de calificare in saisprezecimile Europa League. La prima vedere, gorjenii vor avea o misiune mai usoara decat in meciul tur, deoarece italienii si-au lasat acasa aproape toate vedetele. Ramaneti pe www. adevarul. ro pentru a urmari partida in format livetext.

Rusescu titular, Chiriches rezerva in Europa League

Raul Rusescu a fost titular la FC Sevilla, joi seara, in partida de Europa League cu Slovan Liberec. Utilizat pana in minutul 77, cand i-a lasat locul in teren columbianului Bacca, Rusescu a avut doua bune ocazii de a marca in partea secunda, suturile sale fiind de fiecare data deviate in corner. In cealalta partida monitorizata, Tottenham a castigat pe teren propriu cu Sheriff Tiraspol, scor 2-1, si a obtinut calificarea in 16-imile Europa League. Vlad Chiriches a fost rezerva si nu a jucat niciun minut.

Liga Europa: Echipele calificate in saisprezecimi, doua din grupa Pandurilor.

Liga Europa a incheiat joi cea de-a patra etapa din faza grupelor, Pandurii Targu Jiu pierzand cursa de calificare in saisprezecimi. In urma rezultatelor sapte echipe, doua din grupa gorjenilor, s-au calificat deja in urmatoarea faza a competitiei, conform uefa. com Au mai ramas doua etape de disputat in cadrul grupelor Ligii Europa, insa, in saisprezecimi, s-au calificat deja: Fiorentina, Dnipru, Tottenham, Valencia, Salzburg, Esbjerg si Trabzonspor, Ludogret, pentru ultimele doua existand .

LIVETEXT Pandurii-Fiorentina 1-1. Eric marcheaza un gol cu o foarfeca fabuloasa. Oaspetii egaleaza pe final de meci