07:30

Alexandra Dulgheru o elimina pe Ekaterina Makarova. Ar putea juca in sferturi cu Simona Halep

Victorie mare obtinuta, joi, de Alexandra Dulgheru in optimile de finala ale turneului WTA Premier 5 de la Roma. continuă pe Online Sport

Alexandra Dulgheru o elimina pe Ekaterina Makarova. Duel cu Simona Halep in sferturi

WTA Roma: Alexandra Dulgheru vs Ekaterina Makarova 6-4, 6-3/ Rabdare de fier - Dulgheru, in sferturile de la Foro Italico

Alexandra Dulgheru locul 72 WTA) continua parcursul superb de la turneul Premier 5 de la Roma, sportiva din Romania reusind sa se califice in sferturile competitiei, dupa ce a invins-o pe Ekaterina Makarova locul 8 WTA), scor 6-4, 6-3. Meciul a durat o ora si 28 de minute.

LIVE TEXT Alexandra Dulgheru vs Ekaterina Makarova (12:00)

Alexandra Dulgheru locul 72 WTA) lupta cu Ekaterina Makarova locul 8 WTA) pentru a se califica in sferturile turneului Premier 5 de la Roma. Meciul de pe Arena Pietrangeli va fi in direct pe Dolcesport 1 si Live Text pe HotNews. ro de la ora 12:00.

Turneul de la Roma: Alexandra Dulgheru s-a calificat in sferturi

Jucatoarea Alexandra Dulgheru s-a calificat joi in sferturile de finala ale turneului WTA de la Roma dupa ce a invins-o pe rusoaica Ekaterina Makarova, a opta favorita a turneului. Meciul s-a incheiat cu scorul de.

Roma 2015: Alexandra Dulgheru joaca, joi, impotriva Ekaterinei Makarova

Roma 2015. Alexandra Dulgheru, 72 WTA, evolueaza, joi, in optimile turneului Premier 5 de la Roma, impotriva rusoaicei Ekaterina Makarova, cap de serie numarul 8. Cele doua au jucat o singura data pana acum.

Alexandra DULGHERU continua sa supere favoritele la Roma. Halep, posibila viitoare victima

Jucatoarea de tenis Alexandra Dulgheru, locul 72 WTA, venita din calificari, a invins-o, joi, cu scorul de 6-4, 6-3, pe rusoaica Ekaterina Makarova, locul 8 WTA, calificandu-se in sferturile de finala ale.

LIVE Simona Halep-Alexandra Dulgheru in sferturi la Roma (vineri, 13:00)

Onlinesport. ro transmite, vineri dupa pranz, sfertul de finala romanesc de la Roma dintre Simona Halep si Alexandra Dulgheru.

Roma 2015: Alexandra Dulgheru, victorie uriasa in fata numarul 14 mondial. Cine urmeaza

Roma 2015. Alexandra Dulgheru, 72 WTA, venita din calificari, va avea unul dintre cele mai dificile meciuri ale sale din acest an in turul al doilea al turneului Premier 5 de la Madrid, acolo unde va juca, miercuri, impotriva favoritei numarul 12, Lucie Safarova.

Roma 2015: Alexandra Dulgheru joaca, miercuri, in turul al doilea cu Safarova, numarul 14 mondial

actualitate, 07:30