13:30

Fed Cup. Meci Halep-Kvitova: Simona se impune in fata jucatoarei cehe

Simona Halep o infrunta, la ora transmiterii acestei stiri, pe Petra Kvitova, in primul tur al Grupei Mondiale a Fed Cup. in ultimul meci de simplu, se vor infrunta Monica Niculescu si Karolina Pliskova. continuă pe România Liberă

Sferturile de finala ale Fed Cup: Romania - Cehia 2-3! N-am avut nicio sansa la dublu

Fed Cup: Romania a luptat admirabil in fata Cehiei, dar a pierdut cu 3-2 disputa din sferturile de finala. Simona Halep si Monica Niculescu n-au mai gasit puterea sa joace si la dublu, meci decisiv pierdut de Raluca Olaru si Andreea Mitu.

Sferturile de finala ale Fed Cup: Romania Cehia 2-3, am ramas fara suflu la dublu. Ce urmeaza pentru echipa noastra

Simona Halep aduce Romania in avantaj contra Cehiei in Fed Cup

La capatul unui meci de trei seturi si peste doua ore, Simona Halep a invins-o pe fosta dubla castigatoare de la Wimbledon Petra Kvitova, cu 6-4, 3-6, 6-3, si a adus Romania mai aproape de calificarea in semifinalele Fed Cup.

Romania conduce Cehia in meciul de Fed Cup, dupa victoria de azi a Simonei Halep in fata Petrei Kvitova

Romania a preluat conducerea in meciul de Fed Cup cu Cehia. Scorul a devenit acum 2 - 1, dupa ce Simona Halep a invins-o pe Petra Kvitova cu 6-4, 3-6, 6-3, azi, in Sala Polivalenta din Cluj-Napoca.

Fed Cup LIVE. Monica Niculescu - Petra Kvitova, al doilea meci al zilei. Romanca reuseste un prim set de exceptie

Dupa ce Karolina Pliskova a invins-o pe Simona Halep in primul meci al intalnirii de Fed Cup dintre Romania si Cehia, sperantele noastre se leaga acum de Monica Niculescu. Sportiva romanca, locul 37 WTA, o int.

Fed Cup LIVE. Monica Niculescu - Petra Kvitova, al doilea meci al zilei. Victorie senzationala a romancei

Fed Cup 2016. Monica Niculescu - Petra Kvitova, al doilea meci al zilei. Victorie senzationala a romancei

Fed Cup: Halep a invins-o pe Kvitova

Fed Cup LIVE. Ziua decisiva pentru calificarea in semifinale. Simona Halep, partida dificila contra lui Kvitova

Duminica, de la ora 13:00 incepe a doua zi a intalnirii de Fed Cup dintre Romania si Cehia. Dupa partidele de sambata, scorul este egal, 1 - 1. Programul zilei de duminica:Simona Halep- Petra Kvitova, de.

Fed Cup/ Monica Niculescu a trecut de Petra Kvitova pentru ca are un stil unic in lume. Esti un geniu, i s-a spus romancei

Romania - Cehia este 1-1 dupa prima zi a disputei din Fed Cup, punctul nostru fiind adus de Monica Niculescu, desi asteptari uriase erau pe Simona Halep.

actualitate, 13:30