15:00

Fed Cup: Halep a invins-o pe Kvitova

Romania a preluat conducerea in meciul de Fed Cup cu Cehia. Scorul a devenit acum 2 - 1, dupa ce Simona Halep a invins-o pe Petra Kvitova cu 6-4, 3-6, 6-3, azi, in Sala Polivalenta din Cluj-Napoca. continuă pe România Liberă

LIVETEXT Romania - Cehia, Fed Cup: Halep a luat un prim set de infarct cu Pliskova. Se joaca al doilea set

De la ora 13. 00, Simona Halep, jucatoarea numarul 1 din lotul tricolorelor, o infrunta pe omul numarul 2 din echipa adversa. Peste 7. 000 de oameni vor fi in tribunele arenei in speranta ca vor asista la un rezultat istoric pentru echipa de Fed Cup a Romaniei.

Fed Cup: Halep joaca sambata cu Pliskova, de la ora 13.00

Simona Halep, numarul trei mondial,va juca, sambata, cu Karolina Pliskova, de la ora 13. 00, in cadrul primului tur al Grupei Mondiale a Fed Cup, care are loc la Cluj, relateaza Agerpres. Tragerea la sorti a fost facuta vineri.

Romania - Cehia 0-1: Greu cand te doare nasul. Halepova a facut-o mare pe Pliskova dupa alt meci ratat in Fed Cup

De-a lungul partidei, comentatorul ceh a pronuntat numele Simonei in stil propriu, iar la cate greseli a facut a treia jucatoare a lumii, senzatia a fost ca cineva s-a deghizat in Simona Halep si a jucat pentru adversari.

Romania conduce Cehia in meciul de Fed Cup, dupa victoria de azi a Simonei Halep in fata Petrei Kvitova

Simona Halep aduce Romania in avantaj contra Cehiei in Fed Cup

La capatul unui meci de trei seturi si peste doua ore, Simona Halep a invins-o pe fosta dubla castigatoare de la Wimbledon Petra Kvitova, cu 6-4, 3-6, 6-3, si a adus Romania mai aproape de calificarea in semifinalele Fed Cup.

Fed Cup LIVE. Monica Niculescu - Petra Kvitova, al doilea meci al zilei. Romanca reuseste un prim set de exceptie

Dupa ce Karolina Pliskova a invins-o pe Simona Halep in primul meci al intalnirii de Fed Cup dintre Romania si Cehia, sperantele noastre se leaga acum de Monica Niculescu. Sportiva romanca, locul 37 WTA, o int.

Fed Cup LIVE. Monica Niculescu - Petra Kvitova, al doilea meci al zilei. Victorie senzationala a romancei

Fed Cup 2016. Monica Niculescu - Petra Kvitova, al doilea meci al zilei. Victorie senzationala a romancei

FED CUP: Romania si Cehia, la egalitate, 1-1, dupa prima zi. Niculescu a invins-o pe Kvitova .

Monica Niculescu, victorie uriasa cu Petra Kvitova in Fed Cup

Romania a egalat Cehia la Fed Cup dupa al doilea meci de simplu in care Monica Niculescu a invins-o pe lidera Cehiei, Petra Kvitova.

actualitate, 15:00