11:00

Fed Cup: Romania - Germania in barajul pentru Grupa Mondiala

Echipa de Fed Cup a Romaniei va intalni Germania, pe teren propriu, in barajul pentru ramanerea in Grupa Mondiala. Meciurile vor avea loc in perioada 16-17 aprilie. continuă pe Online Sport

FedCup: Romania vs Germania in barajul de mentinere in Grupa Mondiala

Marti a avut loc, la Londra, tragerea la sorti a partidelor din barajul de mentinere in Grupa Mondiala a FedCup. Dupa ce a pierdut la limita duelul cu Cehia 2-3), Romania va lupta cu Germania pentru a ramane printre cele mai bune opt echipe din competitie.

Posibilele adversare ale Romaniei in barajul pentru Grupa Mondiala in Fed Cup

Romania isi va afla pe 9 februarie adversara din meciul de baraj pentru ramanerea in Grupa Mondiala a Fed Cup.

Fed Cup, Romania - Germania: de ce e zgura de la Bucuresti principala optiune. Prezenta Simonei, sub semnul intrebarii

Echipa de Fed Cup a Romaniei va intalni Germania la jumatatea lunii aprilie, miza fiind mentinerea in elita, adica Grupa Mondiala I.

Fed Cup: sansa ne-a ocolit la tragerea la sorti, Romania va intalni Germania in barajul pentru Grupa Mondiala I. Jucam acasa in aprilie

Fed Cup: Romania va intalni Germania la jumatatea lunii aprilie, partida care are ca miza mentinerea in prima grupa valorica a competitiei. Partida va fi gazduita de tara noastra.

Germania, nemultumita de faptul ca va infrunta Romania in barajul Fed Cup

Vestea ca vor intalni Romania in barajul pentru Grupa Mondiala I a Fed Cup nu le-a picat deloc bine nemtilor, scrie ziare. com. Imediat dupa aflarea rezultatului tragerii la sorti, capitanul nejucator al formatiei.

Fed Cup: Alina Cercel-Tecsor comenteaza tragerea la sorti a barajului pentru Grupa Mondiala

Alina Cercel-Tecsor, capitanul nejucator al echipei de Fed Cup a Romaniei, a comentat marti tragerea la sorti a barajului pentru Grupa Mondiala. Echipa noastra va intalni Germania pe teren propriu in perioada 16-17 aprilie.

Sferturile de finala ale Fed Cup: Romania Cehia 2-3, am ramas fara suflu la dublu. Ce urmeaza pentru echipa noastra

Fed Cup: Romania a luptat admirabil in fata Cehiei, dar a pierdut cu 3-2 disputa din sferturile de finala. Simona Halep si Monica Niculescu n-au mai gasit puterea sa joace si la dublu, meci decisiv pierdut de Raluca Olaru si Andreea Mitu.

Sferturile de finala ale Fed Cup: Romania - Cehia 2-3! N-am avut nicio sansa la dublu

FED CUP: Romania si Cehia, la egalitate, 1-1, dupa prima zi. Niculescu a invins-o pe Kvitova .

Fed Cup: Romania va juca cu Germania meciul de baraj

Echipa feminina de tenis a Romaniei va infrunta formatia Germaniei, in meciul de baraj care decide cine ramane in Grupa Mondiala a Fed Cup.

actualitate, 11:00