20:00

Monica Niculescu a fost eliminata in primul tur al Australian Open

Monica Niculescu, locul 49 WTA, a fost eliminata, marti, in primul tur al Australian Open, primul turneu de Grand Slam al anului, relateaza Romania Libera. Romanca a fost invinsa in primul tur de favorita. continuă pe B1

Ora 2:00: Simona Halep - Karin Knapp, in primul tur la Australian Open

Simona Halep, locul 3 WTA, joaca in aceasta noapte in primul tur la Australian Open, unde o va intalni pe sportiva italiana Karin Knapp 51 WTA), de la ora 02. 00, informeaza site-ul oficial al competitiei. Meciul este programat la ora locala 11. 00, pe Rod Laver Arena.

Sorana Cirstea a fost eliminata in primul tur al Australian Open

Sorana Cirstea, locul 97 WTA, a fost eliminata, luni, in primul tur al Australian Open, primul turneu de Grand Slam al anului, relateaza Mediafax. in runda inaugurala, romanca a fost invinsa de rusoaica Alexandra.

Australian Open: Simona Halep - Karin Knapp, 6-3, 6-2 in primul tur

Simona Halep, locul 3 WTA, a debutat cu victorie la Australian Open, invingand-o in primul tur pe italianca Karin Knapp 51 WTA), cu scorul de 6-3, 6-2. Adversara Simonei Halep in turul al doilea al Australian Open va fi australianca Jarmila Gajdosova 68 WTA) care a invins-o in primul tur pe Alexandra Dulgheru cu scorul de 6-3, 6-4.

Australian Open: Simona Halep a invins-o pe Karin Knapp, 6-3, 6-2 in primul tur

Monica Niculescu, eliminata de la Australian Open impreuna cu mai multe favorite

Jucatoarea romana de tenis Monica Niculescu a fost invinsa, marti, cu scorul de 6-4, 6-1, in primul tur la Australian Open, de reprezentanta gazdelor, Samantha Stosur, cap de serie numarul 20. Niculescu 27 ani,.

Australian Open: Sorana Carstea, eliminata in primul tur de numarul 150 WTA

Aventura Soranei Carstea la Australian Open primul turneu de Grand Slam al anului) s-a oprit in runda inaugurala, sportiva din Romania fiind invinsa de Alexandra Panova Rusia), locul 150 WTA.

Australian Open 2015. Sorana Cirstea a fost eliminata inca din primul tur

Sorana Cirstea, locul 97 WTA, a ratat calificarea in turul doi la Australian Open, fiind invinsa in turul inagural de o jucatoare mult mai slab clasata, Alexandra Panova, locul 150 mondial.

Monica Niculescu n-a reusit surpriza cu Samantha Stosur

Jucatoarea Monica Niculescu a parasit, marti, turneul Australian Open de la Melbourne, dupa ce a fost invinsa in doua seturi de Samantha Stosur, reprezentanta gazdelor.

VIDEO Simona Halep, victorie in primul tur la Australian Open

Iata imagini din meciul jucat luni dimineata de Simona Halep in primul tur la Australian Open.

LIVE Simona Halep in primul tur la Australian Open (Luni, 2:00)

Simona Halep, a 3-a favorita la Australian Open, debuteaza in primul turneu de Mare Slem al anului live text pe Onlinesport. ro duminica noapte spre luni de la ora Romaniei 2:00.

actualitate, 20:00