22:30

Pandurii Targu-Jiu invinge Viitorul si se apropie de podiumul din Liga I

Pandurii Targu-Jiu a castigat duminica deplasarea de la Chiajna, impotriva celor de la Viitorul, scor 1-0, intr-un meci contand in etapa cu numarul XIV, a Ligii I. continuă pe Adevărul

Liga I: FC Viitorul - Pandurii Targu Jiu, scor 0-1

Echipa Pandurii Targu Jiu a invins, duminica, in deplasare, cu scorul de 1-0, formatia FC Viitorul, intr-un meci din etapa a XIV-a a Ligii I, disputat la Chiajna. Unicul gol al intalnirii a fost marcat de.

Formatia Pandurii Targu Jiu a fost invinsa, joi seara, pe Cluj Arena, cu scoul de 2-1 1-0), de echipa italiana Fiorentina, in etapa a patra a Grupei E a Ligii Europa si nu mai are nicio sansa de a accede in faza urmatoare a competitiei, potrivit Mediafax. Golul gazdelor a fost marcat de Eric, in minutul 32, cu o foarfeca de la aproximativ 15 metri, dupa o centrare a lui Buleica. Condescu, presedinte Pandurii: Necazul este mic, dar ciuda e mare Montella: Am meritat victoria, chiar daca a fost o lupta grea.

VIDEO Pandurii Targu Jiu pierde dramatic in prelungiri cu Fiorentina 1-2/ Eric, gol fantastic din foarfeca

Pandurii Targu Jiu, eliminata din Europa League

Pandurii Targu Jiu au fost eliminati din Europa League, dupa ce au pierdut, joi, scor 1 - 2, in partida disputata pe Cluj Arena contra Fiorentinei. Echipa lui Cristian Pustai a inceput bine meciul si au deschis sco.

Europa League: Pandurii Targu Jiu Fiorentina, scor 1-2

Formatia Pandurii Targu Jiu a fost invinsa, joi seara, pe Cluj Arena, cu scoul de 2-1 1-0), de echipa italiana Fiorentina, in etapa a patra a Grupei E a Ligii Europa si nu mai are nicio sansa de a accede in.

Pandurii - Fiorentina: 1-2 Gorjenii rateaza saisprezecimile Ligii Europa dupa un meci dramatic.

Pandurii Targu Jiu a pierdut meciul retur, cu Fiorentina, scor 1-2, din etapa a patra a grupelor Ligii Europa. Elevii lui Pustai au fost invinsi pe final de meci, Fiorentina inscriind doua goluri in 5 minute. Pandurii Targu Jiu rateaza, dupa esecul de joi seara, urmatoarea faza a competitiei. Gorjenii mai au de disputat inca doua partide in grupe, insa Fiorentina si Dnipru au obtinut deja calificarea in saisprezecimi. Scor LIVE Pandurii - Fiorentina: 1-2 Eric 32 - Ryder Matos 86, Borja .

Liga Europa: Echipele calificate in saisprezecimi, doua din grupa Pandurilor.

Liga Europa a incheiat joi cea de-a patra etapa din faza grupelor, Pandurii Targu Jiu pierzand cursa de calificare in saisprezecimi. In urma rezultatelor sapte echipe, doua din grupa gorjenilor, s-au calificat deja in urmatoarea faza a competitiei, conform uefa. com Au mai ramas doua etape de disputat in cadrul grupelor Ligii Europa, insa, in saisprezecimi, s-au calificat deja: Fiorentina, Dnipru, Tottenham, Valencia, Salzburg, Esbjerg si Trabzonspor, Ludogret, pentru ultimele doua existand .

actualitate, 22:30