12:45

Rafael Nadal pierde primul set la Roland Garros dupa doi ani

Jucatorul spaniol Rafael Nadal a cedat un set in disputa cu Diego Schwarztman din sferturile de finala la Roland Garros. continuă pe Online Sport

Roland Garros: Rafael Nadal s-a calificat in sferturi - Victorie in trei seturi cu Jannik Sinner

Campion de 13 ori la Grand Slam-ul parizian, Rafael Nadal si-a asigurat un loc in sferturile de la Roland Garros, luni, dupa ce a trecut in trei seturi de Jannik Sinner.

Rafael Nadal, in semifinale la Roland Garros Diego Schwartzman a oprit o serie impresionanta a ibericului

Seria lui Rafael Nadal de 36 de seturi consecutive castigate la Roland Garros a fost oprita de Diego Schwartzman. Argentinianul a fost primul care a reusit sa ii puna cu adevarat probleme ibericului, dar Rafa s-a calificat pentru a 14-a oara in semifinalele Grand Slam-ului parizian.

Alexander Zverev, primul semifinalist de la Roland Garros - A cedat doar sase game-uri

Alexander Zverev si-a respectat statutul de favorit si s-a calificat in semifinalele de la Roland Garros, dupa ce l-a invins categoric pe Alejandro Davidovich Fokina.

LiveBLOG Roland Garros: Matteo Berrettini ramane in meci - Novak Djokovic conduce cu 2-1 la seturi

Ziua a 11-a de la Roland Garros a fost una plina de evenimente: Irina Begu singura noastra reprezentata ramasa la Paris) s-a calificat in semifinalele probei de dublu, Iga Swiatek campioana en-titre) a fost eliminata in sferturi, iar Rafael Nadal a pierdut primul sau set dupa o serie de 36 castigate la rand. Tot miercuri, Novak Djokovic il va intalni pe Matteo Berrettini in sferturi. Ramai pe HotNews. ro pentru a fi la curent cu tot ceea ce se intampla miercuri in complexul de la Porte dAuteuil.

Turneul carierei: Tamara Zidansek (85 WTA), in semifinale la Roland Garros

A invins-o in optimi pe Sorana Cirstea, iar marti a facut pasul spre semifinalele de la Roland Garros, dupa un meci de mare lupta contra ibericei Paula Badosa favorita 33). Tamara Zidansek reuseste la Paris turneul carierei.

Rafael Nadal,calificare pe muchie de cutit in semifinalele de la French Open

Tenismanul spaniol Rafael Nadal a pierdut un set pentru prima oara din 2019 la Roland Garros, dar l-a invins pe argentinianul Diego Schwartzman, scor 6-3, 4-6, 6-4, 6-0, si s-a calificat in semifinale la turneul francez.

Rafael Nadal, pentru a XV-a oara in sferturile de finala ale turneului de la Roland Garros

Tenismenul spaniol Rafael Nadal, locul 3 ATP, s-a calificat pentru a XV-a oara in sferturile de finala ale turneului de la Roland Garros.

Roland Garros: Rafael Nadal si Novak Djokovic s-au calificat in sferturi Sofia Kenin, eliminata

Favoritii de pe tabloul masculin si-au respectat statutul, luni, la Roland Garros: Novak Djokovic liderul mondial) si Rafael Nadal campion de 13 ori) s-au calificat in sferturile competitiei. Pe tabloul feminin, Sloane Stephens finalista din 2018) si Sofia Kenin finalista din 2020) au fost eliminate.

De la Roland Garros Rafa Nadal isi surprinde fanii. Ce mesaj i-a lasat masca

Pagina oficiala de facebook a jucatorului de tenis Rafael Nadal a atras atentia, in cursul zilei de .

VIDEO Roland Garros: Sorana Cirstea, eliminata in optimi (6-7, 1-6 vs Tamara Zidansek) Romanca a avut o minge de set

Aventura Soranei Cirstea la Roland Garros s-a oprit optimi, faza a competiei unde sportiva noastra a fost invinsa de Tamara Zidansek. Slovena a salvat o minge de set a romancei in primul set, s-a impus tiebreak si a defilat in setul secund: 7-64), 6-1, dupa o ora si 26 de minute de joc.

actualitate, 12:45