15:45

Stefanos Tsitsipas, primul finalist de la Roland Garros - Victorie in cinci seturi cu Alexander Zverev

Stefanos Tsitsipas s-a calificat pentru prima oara intr-o finala de Grand Slam, dupa ce a oprit la timp revenirea lui Alexander Zverev de la 2-0 la seturi pentru grec, la 2-2) si s-a impus in decisiv, scor 6-3, 6-3, 4-6, 4-6, 6-3. Meciul a durat trei ore si 37 de minute. continuă pe Hotnews

Anastasia Pavlyuchenkova, prima finalista de la Roland Garros - A trecut in doua seturi de Tamara Zidansek

Anastasia Pavyluchenkova, locul 32 WTA, a reusit sa se califice in finala de la Roland Garros, rusoaica trecand in doua seturi, scor 7-5, 6-3, de surprinzatoarea Tamara Zidansek Slovenia, 85 WTA).

Rafael Nadal pierde primul set la Roland Garros dupa doi ani

Jucatorul spaniol Rafael Nadal a cedat un set in disputa cu Diego Schwarztman din sferturile de finala la Roland Garros.

Alexander Zverev, primul semifinalist de la Roland Garros - A cedat doar sase game-uri

Alexander Zverev si-a respectat statutul de favorit si s-a calificat in semifinalele de la Roland Garros, dupa ce l-a invins categoric pe Alejandro Davidovich Fokina.

Rafael Nadal, in semifinale la Roland Garros Diego Schwartzman a oprit o serie impresionanta a ibericului

Seria lui Rafael Nadal de 36 de seturi consecutive castigate la Roland Garros a fost oprita de Diego Schwartzman. Argentinianul a fost primul care a reusit sa ii puna cu adevarat probleme ibericului, dar Rafa s-a calificat pentru a 14-a oara in semifinalele Grand Slam-ului parizian.

Rafael Nadal vs Novak Djokovic, duel in semifinalele de la Roland Garros

Capul de afis al zilei, la Paris, este duelul de cinci stele dintre Rafael Nadal si Novak Djokovic din semifinalele de la Roland Garros. Al 58-lea episod al rivalitatii cu cele mai multe meciuri directe din Era Open va fi pus in scena, vineri, pe arena Philippe Chatrier.

Roland Garros: Barbora Krejcikova, in finala A salvat o minge de meci si a fructificat-o pe a cincea in fata Mariei Sakkari

Barbora Krejcikova 33 WTA) s-a calificat in finala de la Roland Garros, dupa ce salvat o minge de meci si a invins-o in trei seturi pe Maria Sakkari 18 WTA). Jucatoarea din Cehia a avut nevoie de cinci ocazii pentru a inchide partida.

LiveBLOG Roland Garros: Matteo Berrettini ramane in meci - Novak Djokovic conduce cu 2-1 la seturi

Ziua a 11-a de la Roland Garros a fost una plina de evenimente: Irina Begu singura noastra reprezentata ramasa la Paris) s-a calificat in semifinalele probei de dublu, Iga Swiatek campioana en-titre) a fost eliminata in sferturi, iar Rafael Nadal a pierdut primul sau set dupa o serie de 36 castigate la rand. Tot miercuri, Novak Djokovic il va intalni pe Matteo Berrettini in sferturi. Ramai pe HotNews. ro pentru a fi la curent cu tot ceea ce se intampla miercuri in complexul de la Porte dAuteuil.

Final de drum pentru Irina Begu la Roland Garros

Jucatoarea Irina Begu a ratat, vineri, calificarea in finala probei de dublu la Roland Garros.

Nadal Djokovic, confruntarea titanilor pentru un loc in finala de la Roland Garros

Jucatorii Rafael Nadal si Novak Djokovic se intalnesc pentru a 58-a oara in cariera, vineri, in semifinalele turneului de la Roland Garros.