11:30

Australian Open: Novak Djokovici s-a calificat in sferturile de finala

Tenismanul sarb Novak Djokovici, cap de serie numarul unu, s-a calificat, luni, in sferturile de finala ale Australian Open, primul turneu de Grand Slam al anului, dupa ce l-a invins, cu scorul de 6-4, 7-5, 7-5, pe luxemburghezul Gilles Muller, locul 42 ATP. continuă pe Hotnews

Novak Djokovici s-a calificat in optimile Australian Open

Tenismanul sarb Novak Djokovici, numarul 1 mondial, s-a calificat in optimile turneului Australian Open, dupa ce l-a invins in turul trei, sambata, pe spaniolul Fernando Verdasco, informeaza Mediafax. Novak.

Australian Open 2015: Mergea s-a calificat in optimi la dublu mixt

Perechea Florin Mergea/Michaella Krajicek Romania/Olanda) s-a calificat in optimile probei de dublu mixt de la Australian Open, transmite Mediafax.

Australian Open 2015. Sarapova si Nadal, in sferturile turneului, dupa victorii clare

Australian Open 2015. Maria Sarapova, a doua favorita de la feminin si Rafael Nadal, cap de serie numarul 3 la masculin, au acces in sferturile de finala ale turneului, la capatul unor meciuri incheiate in numar minim de seturi.

Australian Open, dublu masculin: Horia Tecau si Florin Mergea s-au calificat in sferturi si vor fi adversari

Perechile Horia Tecau/Jean-Julien Rojer Romania/Olanda), cap de serie numarul 6, si Florin Mergea/Dominic Inglot Romania/Marea Britanie, cap de serie numarul 14) s-au calificat, luni, in sferturile de finala ale probei de dublu masculin din cadrul Australian Open.

Novak Djokovic s-a calificat in sferturile de finala ale Australian Open

Novak Djokovic, numarul 1 ATP, s-a calificat, luni, in sferturile de finala ale Australian Open, dupa ce l-a invins pe Gilles Muller, locul 42 ATP, relateaza Mediafax. Tenismanul sarb l-a invins in optimi pe.

Simona Halep s-a calificat in sferturile turneului

Jucatoarea romana de tenis Simona Halep, numarul trei mondial, s-a calificat in sferturile de finala ale turneului de tenis Australian Open, primul de Mare and Slem al anului, azi, la Melbourne, dupa ce a dispus cu 6-4, 6-2 de belgianca Yanina Wickmayer.

Maria Sharapova ajunge in sferturi la Australian Open

A doua favorita la castigarea Australian Open, Maria Sharapova, s-a calificat, duminica, in faza sferturilor de finala dupa o victorie in doua seturi la Shuai Peng.

Australian Open 2015. Incredibilul Novak Djokovici: sarbul va juca al 23-lea sfert de finala consecutiv la un Grand Slam! Tabloul si programul meciurilor

Tenismanul sarb Novak Djokovici, cap de serie numarul unu, s-a calificat, luni, in sferturile de finala ale Australian Open, dupa ce l-a invins, cu scorul de 6-4, 7-5, 7-5, pe luxemburghezul Gilles Muller, locul 42 ATP.

Australian Open: Serena Williams, calificata in sferturile de finala

Americanca Serena Williams si slovaca Dominika Cibulkova s-au calificat in sferturile de finala ale Australian Open, primul turneu de tenis de Mare Slem din acest an, dupa partidele disputate luni la Melbourne.

Simona Halep s-a CALIFICAT in sferturi la Australian Open

Jucatoarea de tenis Simona Halep, locul 3 WTA, s-a calificat, duminica dimineata, in sferturile de finala la Australian Open, dupa ce a invins-o in doua seturi pe belgianca Yanina Wickmaier. Halep a.

actualitate, 11:30