01:05

GAME cu GAME Roland Garros: Sarapova trece de Muguruza in sferturi

Garbine Muguruza este revelatia turneului de la Roland Garros dupa ce a eliminat-o in turul doi pe lidera mondiala Serena Williams. Acum o intalneste pe Maria Sarapova, principala favorita la castigarea turneului dupa unele surse din tenis, dar in orice cea dintai adversara a Simonei Halep. Un nou meci de senzatie reusit de Muguruza i-ar netezi Simonei Halep drumul spre trofeul pe care il astepta intreaga suflare romaneasca. continuă pe Online Sport

Roland Garros: Sarapova- Bouchard, in prima semifinala

Maria Sarapova isi confirma statutul de favorita la castigarea turneului de la Roland Garros si s-a calificat in semifinalele turneului dupa un meci greu cu Garbine Muguruza. in cel de-al doilea sfert de finala, Eugenie Bouchard s-a impus in meciul cu Carla Suarez Navarro intr-un meci foarte echilibrat. Sarapova si Bouchard s-au intalnit de doua ori in acest an. De fiecare data s-a impus rusoaica.

Roland Garros: Begu a ratat calificarea in sferturi, la dublu

Perechea Irina Begu/ Karin Kanpp a ratat calificarea in sferturile de finala ale turneului de la Roland Garros dupa ce a fost invinsa cu 6-4, 7-6 de perechea Garbine Muguruza/Carla Suarez.

Roland Garros: Simona Halep, calificata in sferturi, dupa 6-4, 6-3 cu Stephens

Simona Halep s-a calificat, in premiera, in sferturile de finala ale turneului de la Roland Garros dupa ce a invins-o cu 6-4, 6-3 pe Sloane Stephens din Statele Unite ale Americii. in sferturi, Halep o va intalni pe castigatoarea meciului dintre Svetlana Kuznetsova- Lucie Safarova.

Roland Garros: Florin Mergea, calificat in sferturi la dublu

Florin Mergea a reusit, alaturi de coechipierul sau, croatul Marin Draganja, meciul carierei, ajungand in sferturile turneului Roland Garros, la dublu masculin.

LIVE Roland Garros: Face Muguruza surpriza cu Sarapova in sferturi?

LIVE Roland Garros: Face Muguruza surpriza cu Sarapova in sferturi? (15:00)

Maria Sarapova s-a calificat in semifinale la Roland Garros

Sportiva rusa Maria Sarapova, numarul 8 mondial si finalista anul trecut, s-a calificat, marti, in semifinale la Roland Garros, dupa ce s-a impus, scor 1-6, 7-5, 6-1, in meciul cu spaniola Garbine Muguruza, .

Roland Garros: Maria Sharapova, in semifinale dupa ce a eliminat-o pe surprinzatoarea Garbine Muguruza

Maria Sharapova a obtinut, marti, calificarea in semifinalele de la Roland Garros, jucatoarea din Rusia eliminand-o pe Garbine Muguruza, sportiva care o trimisese acasa pe Serena Williams. Favorita numarul sapte, Sharapova a avut nevoie de trei seturi pentru a se impune: 1-6, 7-5, 6-1.

Sharapova merge in semifinale la Roland Garros dupa un meci greu de care poate profita Halep

Maria Sharapova s-a calificat cu emotii in semifinalele turneului de la Roland Garros, dupa un sfert de finala castigat in fata Garbinei Muguruza Spania) in care a fost condusa cu un set. Sharapova a jucat astfel o optimie de finala dificila, lunga, dupa un meci in 16-imi la fel de greu contra lui Stosur. Acest lucru inseamna ca in eventualitatea unei finale cu Simona Halep jucatoarea noastra ar putea avea un avantaj din punct de vedere fizic in fata experimentatei rusoaice.

Romanca Irina-Camelia Begu, eliminata in optimi la dublu, la Roland Garros

Perechea Irina-Camelia Begu/Karin Knapp Romania/Italia) a fost eliminata, luni, in optimile de finala ale probei de dublu de la Roland Garros. Cele doua au fost invinse de cuplul spaniol Garbine Muguruza/.