00:08

Roland Garros: Sarapova- Bouchard, in prima semifinala

Maria Sarapova isi confirma statutul de favorita la castigarea turneului de la Roland Garros si s-a calificat in semifinalele turneului dupa un meci greu cu Garbine Muguruza. in cel de-al doilea sfert de finala, Eugenie Bouchard s-a impus in meciul cu Carla Suarez Navarro intr-un meci foarte echilibrat. Sarapova si Bouchard s-au intalnit de doua ori in acest an. De fiecare data s-a impus rusoaica. continuă pe România Liberă

Maria Sharapova - Eugenie Bouchard, prima semifinala in turneul feminin de la Roland Garros

Maria Sharapova si Eugenie Bouchard se vor intalni in prima semifinala feminina de la Roland Garros, al doilea turneu de Grand Slam al anului. in sferturi, Sharapova, locul 8 in ierarhia mondiala, a trecut in.

Halep, Cirstea, Tecau si Begu joaca azi la Roland Garros. Simona evolueaza prima

Cotata acum ca favorita numarul 1 la castigarea trofeului, dupa eliminarea Serenei Williams, a lui Na Li si a jucatoarei Agnieska Radwanska, Simona Halep joaca azi in turul III la Roland Garros.

GAME cu GAME Roland Garros: Sarapova trece de Muguruza in sferturi

Garbine Muguruza este revelatia turneului de la Roland Garros dupa ce a eliminat-o in turul doi pe lidera mondiala Serena Williams. Acum o intalneste pe Maria Sarapova, principala favorita la castigarea turneului dupa unele surse din tenis, dar in orice cea dintai adversara a Simonei Halep. Un nou meci de senzatie reusit de Muguruza i-ar netezi Simonei Halep drumul spre trofeul pe care il astepta intreaga suflare romaneasca.

Simona Halep se califica in optimi la Roland Garros

Simona Halep ajunge in primele 16 jucatoare de la Roland Garros dupa un meci cu Maria Teresa Torro Flor careia nu i-a lasat decat trei game-uri in putin peste o ora de joc.

LIVE Roland Garros: Face Muguruza surpriza cu Sarapova in sferturi?

LIVE Roland Garros: Face Muguruza surpriza cu Sarapova in sferturi? (15:00)

Maria Sarapova s-a calificat in semifinale la Roland Garros

Sportiva rusa Maria Sarapova, numarul 8 mondial si finalista anul trecut, s-a calificat, marti, in semifinale la Roland Garros, dupa ce s-a impus, scor 1-6, 7-5, 6-1, in meciul cu spaniola Garbine Muguruza, .

Novak Djokovic si Ernests Gulbis se vor intalni in prima semifinala masculina de la Roland Garros

Novak Djokovic si Ernests Gulbis se vor intalni in prima semifinala masculina de la Roland Garros, al doilea turneu de Grand Slam al anului. Djokovic, care nu a reusit inca sa castige trofeul la Paris, a.

Sharapova merge in semifinale la Roland Garros dupa un meci greu de care poate profita Halep

Maria Sharapova s-a calificat cu emotii in semifinalele turneului de la Roland Garros, dupa un sfert de finala castigat in fata Garbinei Muguruza Spania) in care a fost condusa cu un set. Sharapova a jucat astfel o optimie de finala dificila, lunga, dupa un meci in 16-imi la fel de greu contra lui Stosur. Acest lucru inseamna ca in eventualitatea unei finale cu Simona Halep jucatoarea noastra ar putea avea un avantaj din punct de vedere fizic in fata experimentatei rusoaice.

Bouchard o elimina pe Kerber si ajunge in sferturi de finala la Roland Garros

Eugenie Bouchard din Canada s-a calificat, duminica, in sferturile de finala ale turneului de la Roland Garros.

actualitate, 00:08